Angle down Atgal

Kokių augalų vengti savo namuose?

Visi norime, kad mūsų namai skaniai kvepėtų, gražiai atrodytų. Tam neretai pasitarnauja augalai, gėlės, kurie ne tik suteikia spalvų būstui, bet ir jaukumo. Tik nereikia pamiršti, kad kai kurie jų gali pakenkti mūsų ar augintinių sveikatai, būti toksiški ar net nuodingi. Štai sąrašas augalų, prieš kuriuos įsigyjant ir jais dekoruojant namus vertėtų pagalvoti dukart.

Bugienis

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Jis siejamas su Kalėdomis, jų uogos naudojamos vainikams puošti. Tačiau uogose yra toksino, vadinamo saponinu. Jei netyčia suvalgomi dideli kiekiai, tai gali sukelti pykinimą, pilvo spazmų ir vėmimą.

Pakalnutės

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Šis augalas turi saldų kvapą, tačiau visos gėlės dalys yra nuodingos. Pakalnutė gali būti labai pavojinga, nes turi toksiną, kuris dirgina virškinamąjį traktą ir sutrikdo šunų, kačių ir arklių širdies veiklą. Jis gali būti mirtinas mažiems gyvūnams.

Rusmenė

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Dalis šio augalo naudojama įvairiuose vaistuose. Jame yra vaisto, kuris vartojamas širdies nepakankamumui gydyti. Tačiau nesaugu vartoti patiems, užsiimant savigyda. Rusmenė gali sukelti nereguliarią širdies veiklą ir gali būti mirtina. Jis taip pat gali sukelti regėjimo sutrikimų, pilvo skausmą, vėmimą, galvos svaigimą ir širdies ritmo sutrikimų.

Amalas

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Šie augalai gali į mūsų namus atnešti daugiau Kalėdų dvasios, bet jei augalo dalis ar uogos yra praryjami, jie gali sukelti rimtų problemų, įskaitant skrandžio skausmą, viduriavimą ir vėmimą.

Visterija

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Visos augalo dalys laikomos nuodingomis, tačiau ankštys ir sėklos – dar labiau. Suvalgius vos 2 sėklas, galima rimtai susirgti. Simptomai: burnos deginimas, pilvo skausmas ir vėmimas, taip pat sumišimas, sąmonės praradimas ir silpnumas.

Koralinė kiauliauogė, arba Jeruzalės vyšnia

Depositphotos.com
Depositphotos.com

Visas augalas nuodingas, tačiau maži raudoni ir oranžiniai vaisiai labai stiprūs. Jų nuodai veikia virškinimo trakto ir centrinę nervų sistemas. Simptomai: haliucinacijos, šokas, paralyžius, galvos skausmas ir lėtas kvėpavimas.

Ageratina altissima (balta gyvatė)

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Šis augalas gali sukelti raumenų silpnumą ir drebulį. Tarp šių augalų laukuose besiganantys gyvūnai toksinį poveikį gali pernešti per mėsą ir pieną. Jei žmonės geria šį augalą suėdusio gyvūno pieną, jiems gali pasireikšti ir simptomai.

Rododendrai

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Šie augalai yra toksiški augintiniams ir gali turėti įtakos jų širdžiai ir raumenims. Simptomai: silpnumas, sumažėjęs apetitas, vėmimas.

Parengta pagal Brightside.me

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite