Angle down Atgal

Ko­kie blo­giu­kai pa­tin­ka mo­te­rims ir ko­dėl?

Šiais laikais tai gali skambėti prieštaringai, tačiau vyro stiprumas – tiek fizinė jėga, tiek pasitikėjimas savimi – yra stiprūs seksualiniai trigeriai, mat jie signalizuoja apie galimybę su tokiu vyru susilaukti daug ir sveikų atžalų.

Tamsioji triada – psichopatai, narcizai ir makiaveliški manipuliatoriai

Štai kaip tyrimą apibendrino JK naujienų portalas Telegraph.co.uk.

Moteris prie tokių vyrų traukia ne romantiškas nuotykių troškimas, o primityvus noras rasti sau gerą porą. Vyrą, kuris yra psichiškai stiprus, pasitikintis savimi ir fiziškai patrauklus, o svarbiausia – galintis turėti daug sveikų vaikų.

Tokių vyrų veidai turi asmenybės tamsiąją triadą – makiavelizmą, narcisizmą ir psichopatiją – rodančių bruožų. Šiais bruožais pasižymintys vyrai atrodo agresyvūs arba mažiau laimingi, kas yra būdinga psichopatams, makiaveliškai nesąžiningi arba vyriški ir dominuojantys, kaip dažnai atrodo narcizai.

Moterys, norinčios susilaukti vaikų, akivaizdžiai teikia pirmenybę kai kurioms iš šių savybių, nes, kaip ir natūralioje atrankoje, šios savybės rodo stiprius genus ir psichinį atsparumą bei fizinę sveikatą.

Ne veltui grožinėje literatūroje gausu patrauklių blogų vyrukų nuo Šekspyro Romeo iki tokių XX a. kino klasikos personažų kaip Jamesas Deanas „Maištininkuose be priežasties“ ar net Johnas Travolta filme „Briliantinas“.

Moterims patinka ne visi blogiukai

Tyrimo, publikuoto moksliniame „Evoliucijos ir žmogaus elgsenos“ („Evolution and Human Behaviour“) žurnale, autoriai kompiuteriu sugeneravo dvi grupes vyrų atvaizdų. Pirmoje grupėje buvo atvaizdai su daugiau ar mažiau tamsiosios triados bruožų, o antrojoje – be jų. Tuomet mokslininkai atvaizdus parodė didelei grupei moterų (2 370 respondenčių) ir paprašė įvertinti jų patrauklumą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, vienas moteris traukė prie vyrų, turinčių makiavelizmo, narcisizmo ar psichopatijos bruožų, o kitas – prie švelnesnių vyrų atvaizdų. Įdomi detalė išryškėjo, įvertinus visų moterų šeimyninius pasirinkimus ir konkrečiai jų pasirinktą vaikų skaičių. Moterys, jutusios trauką narcisizmo bruožų turėjusiems vyrams, sulaukė reikšmingai daugiau vaikų nei kitos tyrimo dalyvės.

Iš trijų tamsiosios triados bruožų būtent narcisizmas aiškiausiai siejamas su vyrų socialine sėkme ir stipria fizine bei psichologine sveikata.

Moterys, kurias labiau traukė makiaveliški vyrų veidai (su nesąžiningumo atspalviu), turėjo mažiau vaikų nei jų bendraamžės, pasirinkusios atvaizdus su silpnesnių bruožų vyrais. Psichopatų mėgėjos palikuonių skaičiumi reikšmingai nesiskyrė iš bendros populiacijos.

„Šiuolaikinėje visuomenėje moterų palankumą kai kuriems vyrų bruožams gali lemti jų reprodukcinė sėkmė“, – taip rezultatus apibendrino autoriai.

 naunau.lt / pagal Telegraph.co.uk

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite