Angle down Atgal

Kojas dažnai sutraukia mėšlungis? 5 priežastys, dėl kurių jį patiriate

Mėšlungis, nors ir yra gana nekenksmingas, vis dėlto gali jus užklupti labai nemaloniose situacijose.

Nevalingas raumenų susitraukimas gali sukelti stiprų skausmą ir diskomfortą. Pateikiame penkias priežastis, dėl kurių mėšlungis gali jus trikdyti.

Pratimai, duodantys apkrovą kojoms

Jei sportuojate su kojų apkrova, tada sulėtinkite tempą, ypač karštuoju metų laiku. Gerai pailsėkite, neperkraukite savęs ir gerkite daugiau vandens, kad atstatytumėte vandens balansą raumenų audiniuose.

Nėštumas

Dėl papildomo krūvio padidėja kojų apkrova, todėl gali atsirasti mėšlungis.

Prasta kraujotaka

Prasta kraujotaka taip pat gali sukelti mėšlungį. Kraujotakos sistema nešioja reikalingas medžiagas visame kūne, o jei turite silpną širdį ar kraujagysles, traukulių tikimybė žymiai padidėja.

Kepenų ligos

Jei turite problemų su kepenimis, organizme kaupsis kenksmingi medžiagų apykaitos produktai (toksinai), todėl tikėtina, kad jie paveiks raumenis, o tai savo ruožtu suvaržys judesius.

Nepatogūs batai

Tai gali sukelti mėšlungį, nes pripratus prie nepatogios padėties, koja yra per daug įtempta. Jūsų koja negali normaliai atsipalaiduoti ir dėl to kyla mėšlungis.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei miego metu ar prabudus dažnai skauda raumenis, o galūnės yra nutirpusios, visa tai gali būti antriniai kitų, rimtesnių ligų požymiai. Norėdami išvengti papildomų problemų, pasitarkite su gydytoju.

Jei sportuojate, tada sumažinkite krūvį ir daugiau atsipalaiduokite, jei mėšlungis kyla dėl kitų priežasčių, tada pasitarkite su gydytoju, nes sveikata yra raktas į laimingą gyvenimą!

Šaltinis

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite