Angle down Atgal

Koalicijos partneriai palaiko R. Karbauskį: opozicija kelia destrukciją, todėl jos šaukiamame posėdyje nedalyvausime

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui trečiadienį pareiškus, kad valdančioji dauguma ketvirtadienį opozicijos sušauktame Seimo posėdyje nedalyvaus, koalicijos partneriai bei jai priklausantys politikai alternatyvios nuomonės nėra linkę rodyti. Eltos kalbintų valdančiųjų gretoms priklausančių politikų teigimu, opozicija kelia destrukciją, o dėl šalyje siaučiančio koronaviruso du kartus per savaitę lankytis posėdžiuose nėra saugu. Todėl, pabrėžia jie, nėra reikalo ir antrą kartą šią savaitę rinktis į Seimą.

Socialdemokratų darbo frakcijos lyderis Gediminas Kirkilas patvirtino, kad opozicijos inicijuojame Seimo posėdyje jo vadovaujama frakcija nedalyvaus.

„Stebėsime nuotoliniu būdu. Nebalsuosim“, – sakė G. Kirkilas.

Pasak jo, tai, kad posėdyje valdantieji nedalyvaus, buvo žinoma jau antradienį.

„Mes anksčiau buvom sutarę, kuomet sužinojome, kad bus opozicijos inicijuojamas (posėdis – ELTA)“, – Eltai sakė G. Kirkilas.

Nesupranta, kodėl reikia klausyti opozicijos

Pasak Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnės Vandos Kravčionok, jos atstovaujamos frakcijos politikai ketvirtadienį Seimo posėdyje taip pat neplanuoja dalyvauti. Anot jos, rinktis dvi dienas per savaitę į posėdžius šiuo metu parlamente nėra saugu.

„Mums nereikia net raginimų, nes antradienį Seimas balsų dauguma balsavo už tai, kad dirbtume vieną dieną per savaitę – antradieniais, kad būtų padarytas ilgesnis darbo laikas, kad taip yra saugiau. Mes balsavome už šį pasiūlymą ir tos nuomonės laikysimės“, – Eltai teigė ji.

Politikės teigimu, šokti pagal opozicijos įgeidžius nereikėtų.

„Opozicija antradienį pareiškė, kad jie nepristatinės savo klausimų, kad jie rengs atskirą posėdį, tačiau negali visas Seimas šokti pagal norus ar nenorus opozicijos“, – įvertino situaciją A. Kravčionok.

Opozicija siekia destrukcijos, išsigalvoja nenormalius dalykus

Po kelių sugriuvusių frakcijų Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos gretose vietą suradęs Vytautas Kamblevičius teigė, kad opozicija elgiasi destruktyviai, todėl ketvirtadienį Seime jis tikrai nesirodys.

„Aš matau, kad šiuo momentu konservatoriai ir kiti, kurie yra opozicijoje, žaidžia politinius žaidimus, jie nori pakelti sau reitingus. Todėl dabar jie išsigalvoja visokių nenormalių dalykų. Juk buvo vakar įtraukti jų klausimai. Niekaip nesuprantu, kodėl jie juos atsiėmė, sakant, kad nėra pasiruošę. Kam toks cirkas? Jie sąmoningai daro juokus, reikia būti vieningiems. Faktiškai kalbant, jie vykdo destrukciją valstybėje“, – sakė V. Kamblevičius.

Politikas tvirtino, kad, panašiai kaip jis, mano ir keli kiti jo kolegos, kartu su juo perėję į „socialdarbiečių“ frakcijos gretas.

„Tiek Rimas Andrikis, tiek Ona Valiukevičiūtė – mes pasikalbame, ir mes tą matome, jog tai yra politikavimas“, – apibendrino jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pranešė, kad valdančioji dauguma ketvirtadienį opozicijos sušauktame Seimo posėdyje nedalyvaus.

R. Karbauskis atkreipia dėmesį, kad ketvirtadienį opozicijos inicijuojame Seimo posėdyje visuomenė turėtų pasiruošti, pasak jo, opozicijos destruktyviam oponavimui valdančiųjų sprendimams. R. Karbauskis taip pat teigia, kad opozicijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui koronaviruso krizėje rūpi tik rinkimai, ir jis, pasak „valstiečių“ lyderio, pasiruošęs rizikuoti viskuo, kad tik gautų papildomą dėmesį. Todėl, pasak R. Karbauskio, ketvirtadienį Seimo posėdyje valdančioji dauguma nedalyvaus.

ELTA primena, kad Seimas, šią savaitę planavęs į plenarinius posėdžius rinktis antradienį ir ketvirtadienį, pakeitė šį planą. Seimo seniūnų sueiga antradienį pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno R. Karbauskio siūlymui dviejų dienų darbotvarkę sujungti ir posėdžiauti tik antradienį.

Už tai balsavo 11 posėdžio dalyvių, už tai, kad Seimas į plenarinius posėdžius rinktųsi antradienį ir ketvirtadienį, buvo 9 frakcijų atstovai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite