Angle down Atgal

Klimato aktyvistai Londone paliko stovyklavietę, bet tęs protestus

Klimato aktyvistai Londone planuoja nenutraukti savo protesto kampanijos, nepaisant policijos nurodymo palikti stovyklą Trafalgaro aikštėje.

Londono policija pranešė, kad aktyvistų grupės „Extinction Rebellion“ protestuotojai privalo palikti aikštę ir išsinešti savo palapines iki pirmadienio vakaro. Pasak policijos pajėgų, tai buvo „proporcingas ir protingas“ sprendimas nutraukti sumaištį.

Nuo protestų pradžios, kai prieš savaitę Londone aktyvistai pradėjo blokuoti kelius, tiltus ir oro uostus, reikalaudami greičiau imtis veiksmų klimato kaitai pažaboti, buvo suimta daugiau nei 1 400 žmonių. Dauguma jų vėliau buvo paleisti, nepateikus kaltinimų.

Antradienį „Extinction Rebellion“ pareiškė, kad paliko Trafalgaro aikštę, bet „tarptautinis maištas tęsiasi“.

Policijos veiksmus pasmerkė daugybė aktyvistų, įskaitant Žaliųjų partijos lyderę parlamentarę Caroline Lucas (Kerolain Lukas), pavadinusią įsakymą „dideliu policijos galių viršijimu“, pažeidžiančiu taikių protestuotojų teises.

Londono policijos komisaro padėjėjo pavaduotojas Laurence'as Tayloras (Lorensas Teiloras) pareiškė, kad draudimas rengti protestą Trafalgaro aikštėje paskelbtas dėl to, kad protestuotojai ne kartą nesilaikė savo įsipareigojimų apsiriboti Trafalgaro aikštės rajonu Londono centre.

„Tai buvo operatyvus teisėtvarkos sprendimas, turėjęs padėti mums vėl išjudinti Londoną, – sakė jis. – Po devynias dienas trukusių trukdymų mes manome, kad jis yra visiškai proporcingas ir protingas, norint sukurti tokias sąlygas dėl didėjančio šių protestų poveikio.“

Pasak L. Tayloro, policija imsis „stiprių veiksmų“ prieš visus, dalyvaujančius neteisėtuose protestuose.

Antradienį vienas aktyvistų grupės narys užlipo ant Transporto departamento įėjimo stogo, protestuodamas prieš greitųjų traukinių linijos tiesimo projekte numatytą medžių kirtimą. Sostinės policijos pareigūnai sako, kad prie vyriausybės institucijos buvo suimta keletas protestuotojų, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

Rūta Androšiūnaitė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite