Angle down Atgal

Klasikinė mėlyna interjere: taisyklės ir patarimai

Kone visos namų interjero skiltys žiniasklaidoje mirga nuo straipsnių apie „Pantone“ išrinktą metų spalvą – klasikinę mėlyną. Aptariama jos reikšmė interjerui bei psichologinis poveikis žmogui. Klasikinė mėlyna – tai ramybė, gaivumas, lengvumas. Vis dėlto, siekiant ją pritaikyti interjere, derėtų būti atsargiems, kadangi ši spalva mėgsta natūralią dienos šviesą, saulę, o palikta tamsoje gali sukurti niūrią bei šaltą atmosferą. Ir kalba čia sukasi ne tik apie sienų spalvas, tačiau ir apie baldus: tai gali būti mėlyna spalva padengti minkšti kampai ar kilimai. Pažvelkime iš arčiau, kaip teisingai šį atspalvį derinti interjere.

Ko reikėtų vengti?

Jeigu nusprendėte naudoti klasikinę mėlyną spalvą, geriau tai daryti mažuose kambariuose. Taip visi erdvės kampai susilieja tarsi per naktinę miglą, todėl kambarys atrodo jaukus ir šiltas. Ypač ši taisyklė taikytina biuruose, mažuose miegamuosiuose kambariuose, bibliotekose.

Naudodami tokį toną didelėse ir erdviose namų patalpose galite sukurti slegiančią, liūdesį keliančią atmosferą. Jeigu vis dėlto norite naudoti mėlyną atspalvį, interjero specialistai rekomenduoja kreipti dėmesį ne į klasikinę mėlyną, o į kitus šios spalvos tonus – šviesius ir primenančius dangų. Tokiu atveju ryškią klasikinę mėlyną galite naudoti baldams – tai foteliai, pufai, kilimai ar minkšti kampai, kurie visi gali tapti puikiais akcentais.

Galiausiai, net ir mažose erdvėse naudodami klasikinę mėlyną spalvą atkreipkite dėmesį į dirbtinę šviesą. Svarbu sukurti keletą šviesos šaltinių, todėl lubinius šviestuvus derinkite ir naudokite kartu su toršerais, stalinėmis lempomis ar žvakėmis.

Kur naudoti klasikinę mėlyną?

Iš tiesų ši spalva universali, todėl ją galite naudoti bet kuriame kambaryje. Pavyzdžiui, svetainės kambariui puikiai tiks klasikinio mėlyno atspalvio sofa, fotelis, dekoro detalės, piešiniai bei minkšti kampai. Taip pat naujoji 2020 m. spalva padės paįvairinti taip jau visų pamėgtą, tačiau šiek tiek nusibodusią juodos ir baltos kombinaciją virtuvės erdvėje. Jas pakeisti gali mėlynos ir baltos spalvų derinys.

Klasikinė mėlyna ypač tinka miegamajam kambariui dėl atpalaiduojančio ir raminančio poveikio. Šia spalva dekoruota vaikiška lova ar sienos puikiai tiks vaiko kambariui, kuriame vyrauja jūros ar vandenyno tematika. Įspūdis bus dar stipresnis pasitelkus kelias ryškias, kontrastingas detales. Na, ir, savaime suprantama, vonios kambarys. Vandenį simbolizuojanti mėlyna spalva idealiai tinka šiai namų erdvei.

Kaip derinti prie kitų spalvų?

Šviesų ir gaivų interjerą sukursite, jeigu klasikinę mėlyną derinsite su balta spalva. Pavyzdžiui, vienas ar keli mėlyni minkšti kampai atrodys stulbinamai dekoruoti baltomis pagalvėlėmis. Nepamirškite pridėti ir skirtingų raštų – tai gali būti rombai, zigzagai, dryželiai. Visa ši kombinacija itin populiari, ji atsispindi keraminiuose dirbiniuose daugelyje šalių: nuo Kinijos ir Portugalijos. Taip pat puikiai papildo mėlyną spalvą smėlio atspalvis, padarydamas ją švelnesne ir šiltesne.

Geltona ir oranžinė – taip pat puikūs kompanionai. Taip nesunkiai sukursite skoningą eklektišką interjero dizainą ir tapsite išskirtinių namų šeimininkais. Na, o jeigu esate ryškių, drąsių spalvų mėgėjai ir mėgstate eksperimentuoti, klasikinę mėlyną derinkite su raudona, geltona ir rožine. Pastarosios sukurs kontrastą, kuris padidins mėlynos spalvos ryškumą. Geltonos spalvos minkšti kampai atrodo pribloškiamai priderinti prie klasikinės mėlynos spalvos sienų.

2020 m. „Pantone“ išrinkta spalva įpūs į interjerą drąsių, stebinančių ir kūrybingų vėjų. Nepraleiskite progos tuo pasinaudoti ir sukurti unikalų, savitą stilių. Leiskite namams atspindėti savo ekscentriškąją, galbūt mažai kam pažįstamą, menišką sielą. Juk namai – viso mūsų gyvenimo, požiūrio ir vertybių atspindys.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite