Angle down Atgal

Klaipėdos savivaldybė savo žinion ruošiasi perimti istorinį rotušės pastatą

Klaipėdos miesto savivaldybė savo žinion ruošiasi perimti istorinį Klaipėdos rotušės pastatą. Nors apie tokius planus kalbama jau bene dešimtmetį, po pusmečio gali būti padėtas taškas. Tiesa, šiuo metu rotušėje veikia ne tik merija, bet ir kitos įstaigos. Ar kai pastatas atiteks Savivaldybei, jos neatsidurs gatvėje?

Maždaug prieš mėnesį rotušėje atlaisvėjo beveik 2300 kv. m. patalpų - iš jų išsikėlė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų administracija.

Turto banko, kuriam šiuo metu priklauso rotušės pastatas, atstovai dar vasario 17 dieną susitiko su Klaipėdos meru Vytauto Grubliausku.

Turto banko komunikacijos skyriaus vadovas Tomas Bagdonas „Vakarų ekspresui“ aiškino, kad vykdant pastato perdavimo procedūrą reikia pasirūpinti, kad rotušėje veikiančios įstaigos neliktų be stogo virš galvos.

„Buvo derinamas Klaipėdos rotušės perdavimas miesto reikmėms. Turto bankas nusiteikęs geranoriškai, tik norime užtikrinti, kad mūsų klientai, kurie šiuo metu yra pastate, po perdavimo neliktų gatvėje. Apie tai ir buvo mūsų atstovo pokalbis su miesto valdžia“, - aiškino T. Bagdonas.

Tuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis kalbėjo, kad dėl pastato perėmimo Taryba jau pritarė, tad šiuo metu Turto bankas vykdo procedūras. Savo žodį turės tarti ir Vyriausybė.

„Pagal žodinius pasakymus, kai bendravome (su Turto banku - aut. past.) prieš porą savaičių, procesas gali tęstis pusę metų„, - sakė E. Simokaitis.

Anot jo, egzistuoja didelė tikimybė, kad Savivaldybė rotušę perims su jos dabartiniais naudotojais. Rotušėje yra įsikūrusi Nacionalinė žemės tarnyba, Statybų inspekcija, Vyriausybės atstovo tarnyba.

„Turto bankas neturi vietos, į kurią galėtų juos iškelti, nes Klaipėdoje nėra laisvų valstybinių administracinių patalpų„, - konstatavo E. Simokaitis.

Jis akcentavo, kad tarnybos ir toliau greičiausiai liks įsikūrusios rotušėje, tiesa, patalpose jos bus pagal panaudos sutartį. Tai reiškia, kad naudotojas papildomai už patalpas nemokės, tačiau jas turės išlaikyti.

„Vienintelės patalpos, kurias galėtume naudoti, yra tos, kuriose buvo Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Jas numatyta naudoti, kadangi po pertvarkos plečiasi Tarybos ir mero sekretoriatas, jam jos ir bus skirtos“, - sakė E. Simokaitis.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite