Angle down Atgal

Klaipėdos rotušė nušvito purpurine spalva

Trečiadienio vakarą Klaipėdos rotušės langai nušvito purpurine spalva. Taip Klaipėda prisijungė prie šiandien startuojančios Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo.

Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena minima lapkričio 17-ąją nuo 2009 m., o nuo 2013 m. šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuva. Minint 10-ąsias Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos metines, neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ šiemet ragina purpurine spalva apšviesti visą Lietuvą. Purpurine spalva apšviečiant pastatus, gamtos objektus siekiama skleisti žinią apie neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Prie Pasaulinės neišnešioto naujagimio dienos proga organizuojamos iniciatyvos Klaipėda jungiasi jau ne pirmus metus.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pernelyg anksti gimusių kūdikių problema yra labai aktuali: pasaulyje kas 10 vaikelis gimsta neišnešiotas, Lietuvoje gimsta apie 5.5 % ankstukų, o tai yra apie 1500 naujagimių kasmet. Nepaisant didelio ankstyvo gimstamumo skaičiaus ir galimos rizikos, visuomenė dar labai menkai žino apie priešlaikinio gimdymo prevenciją, problemas bei pavojus ir neretai mano, kad ši problema yra toli nuo jų šeimų.

Lietuvoje ankstukais rūpinasi Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“. Tai pirmoji organizacija Lietuvoje, siekianti suburti neišnešiotų naujagimių šeimas, medikus ir politikus į stiprią paramos bendruomenę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite