Angle down Atgal

Klaipėdos prokuratūra išplėtė tyrimo grupę dėl galimos Kuršių marių taršos

Klaipėdos prokuratūra išplėtė tyrimo grupę dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ galimai vykdytos Kuršių marių taršos, penktadienį pranešė Klaipėdos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

„Pastarųjų dienų ikiteisminis tyrimas parodė, kad jo apimtis didelė, įvairiapusė, įvairialypė, todėl šią savaitę buvo išplėsta tyrimo grupė. (…) Buvo pirminis startas (sudaryti tyrimo grupę – ELTA) iš keturių pareigūnų. Šiandienai tyrimo grupė smarkiai išplėsta, įtraukta dar viena prokurorė, papildyta dviem specializuotais ikiteisminio tyrimo tyrėjais ir planuojame dar šiek tiek plėsti tyrimo grupę”, – žurnalistams Klaipėdoje sakė D. Pocienė.

Pasak jos, „tai neišvengiamai byloja, kad prokuratūra atlieka tyrimą įvairiomis kryptimis“.

„Yra tiriamos pačios įvairiausios galimų nusikaltimų kryptys, linijos ir šitiems tyrimams mums, pokurorams, teisininkams, neišvengiamai reikalingos sepcialiosios žinios, kuriomis operuoja mūsų specialistai“, – pridūrė D. Pocienė.

Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

„Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis sakė, kad įmonėje atliktas tyrimas parodė, jog nuotekos iš tiesų patekdavo į Kuršių marias, tačiau tai esą buvo daroma per avarinį vamzdį ir jos buvo iš dalies išvalytos. G. Pangonis sakė, kad kol kas nežinoma, kodėl vamzdis buvo naudojamas ne pagal paskirtį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite