Angle down Atgal

„Klaipėdos naftos“ valdyba nusprendė įsigyti nuomojamą SGD laivą-saugyklą „Independence“

„Klaipėdos naftos“ valdyba priėmė sprendimą įsigyti bendrovės nuomojamą suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“ arba kitą plaukiojančią suskystintų gamtinių dujų laivą-saugyklą (FSRU) ne vėliau nei iki 2024 m. gruodžio 31 d.

Taip pat nuspręsta kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT) su pasiūlymais dėl SGD terminalo saugumo papildomos dedamosios prie gamtinių dujų perdavimo kainos (saugumo dedamoji) mažinimo.

FSRU įsigijimas būtų finansuojamas paskolomis ir kitomis priemonėmis, pranešama „Nasdaq Baltic“ biržoje.

Be to, Bendrovės vadovybė įpareigota iki 2020 balandžio pabaigos su kredito įstaigomis susitarti dėl finansavimo FSRU išpirkimui, o iki 2021 m. gegužės pabaigos – užsitikrinti atitinkamą valstybės pagalbos suderinimą.

Konkretaus FSRU įsigijimo pagrindinės sąlygos ir galutinis sprendimas bus tvirtinami atskirame valdybos posėdyje.

Valdyba taip pat nusprendė bendrovės vardu sudaryti susitarimą su Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl paskolos suteikimo, skolinantis iš NIB iki 135,5 mln. eurų iki 26 metų laikotarpiui bei suteikti NIB papildomas pirmo etapo paskolos grąžinimo užtikrinimo priemones su tikslu finansuoti Bendrovės mokėtiną nuomos mokestį pagal 2012 m. kovo 2 d. laivo nuomos sutartį.

Paskola būtų naudojama saugumo dedamosios mažinimui. Planuojama, kad saugumo dedamoji nuo 2020 m. galėtų mažėti apie 27 mln. eurų.

Kaip ELTA jau rašė, spalio 27 dieną suėjo 5 metai, kai į Klaipėdos uostą atplaukė „Independence“.

Tarptautiniai ekspertai, įvertinę, ar Lietuvai ekonomiškai labiau apsimoka nupirkti, ar toliau nuomotis Klaipėdos uoste esantį SGD laivą-saugyklą, pateikė išvadą, kad Lietuvai po 2024 metų labiausiai verta jį nusipirkti.

Buvo vertinami trys scenarijai: SGD terminalo įsigijimas po 2024 m., nuomos sutarties pratęsimas 10 metų ir 20 metų.

Skaičiuojama, kad SGD laivo-saugyklos įsigijimo sąnaudos gali siekti 121-160 mln. eurų. Nuomos sąnaudos siekia 25-35 mln. eurų per metus, atsižvelgiant į tai, kuriam laikotarpiui būtų pratęsta nuoma.

Vyriausybė ir Seimas yra pritarę SGD terminalo bei valstybės skolos įstatymų pakeitimų projektams, kuriais norima sudaryti teisines sąlygas iki 2024 m. įsigyti SGD laivą „Independence“.

Projektu siūloma sukurti teisinį pagrindą terminalo operatoriui ,,Klaipėdos nafta” ne vėliau kaip iki 2024 m. gruodžio 31 d. nuosavybės teise įsigyti SGD laivą ekonomikai naudingiausiu būdu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite