Angle down Atgal

Klaipėdoje – mitingas skirtas Ukrainai

Nesiliaujant kariniams veiksmams Ukrainoje, mūsų šalyje jau tampa gražia praktika solidarumo mitingais ar kitomis kultūrinės veiklos formomis palaikyti Ukrainą ir jos žmones, esančius ten karo sąlygomis ir radusius prieglobstį Lietuvoje.

Vilniuje prasidėję pirmadienio mitingai įkvėpė  ir klaipėdiečius pasekti vilniečių pavyzdžiu. 

Ši akcija prasidės jau birželio 5 dieną, 12 val. Šv. mišiomis už Ukrainą Klaipėdos Marijos taikos karalienės bažnyčioje, Rumpiškės g. 6.

Birželio 6 dieną, 18.30 val. Klaipėdos kruizinių laivų terminale organizuojamas šviesus mitingas paremti  karo ištiktą tautą,  dalyvaujant ir Klaipėdoje gyvenantiems ukrainiečiams. 

Kviečiame kuo gausiau dalyvauti tiek klaipėdiečius, tiek Klaipėdoje ir kitose Lietuvos vietovėse gyvenančius ukrainiečius, šiuo metu esančius Klaipėdoje. Renginio metu skambės ukrainietiškos dainos.

Mitingo metu bus demonstruojami Ukrainos vaikų registracijos centre piešti piešiniai,  tad į mitingą atvykę klaipėdiečiai turės unikalią galimybę pažvelgti į piešinius, kuriuose atsispindi mažųjų autorių nevaikiška patirtis  ir dabarties emocijos. 

Renginyje bus galima pasiklausyti ukrainiečių atliekamų dainų ir išreikšti solidarumą ir vienybę su kenčiančios tautos žmonėmis.

Renginio organizatoriaus Mindaugo Jonušo teigimu, šis taikus mitingas yra kvietimas bent jau valandą laiko pabūti vienas kitam empatišku žmogumi ir rūpesčiu bei meile  apglėbti tuos, kuriems šiandien yra sunku.

 Pati mitingo mintis sumanytojui kilo, daug laiko savanoriaujant Ukrainiečių registracijos centre, kuriame iš arti buvo galima stebėti ir jausti  atvykusių žmonių,  netikėtų aplinkybių išskirtų šeimų emocijas, kurios ilgam išliks tiek atmintyje, tiek širdyje.

Prie renginio palaikymo prisijungė ir Lietuvos garbės konsulas Ukrainoje Robertas Gabulas, kuris oficialiu raštu išreiškė tiek palaikymą, tiek solidarumą su Lietuvoje esančiais Ukrainos žmonėmis ir mitingo organizatoriais.

 

Renginyje dainas atliks ir ukrainietė.
Renginyje dainas atliks ir ukrainietė.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite