Angle down Atgal

Klaipėdiečių eglutės stebina išmone ir siekia rekordų

Penktadienį Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje jau šeštą kartą buvo įžiebtos įvairių miesto įstaigų, organizacijų ir įmonių pagamintos kūrybiškos kalėdinės eglutės. Viena jų, tikimasi, taps rekordine.

Bibliotekos kiemelyje šiemet suspindo net 45 eglutės. Itin įspūdingas darbas - Paupių bendruomenės kruopščiai pagaminta kelių aukštų eglė iš įvairių sagų. Idėja taip papuošti eglutę kilo asociacijos Paupių bendruomenės vadovei Reginai Baguckienei. Ji pasakojo, kad sagas eglės gamybai bendruomenė pradėjo rinkti rugpjūtį.

Iš viso į Paupius suplaukė beveik 115 tūkstančių sagų. Netradicinei eglei sagas dovanojo ne tik bendruomenės nariai ir klaipėdiečiai, bet ir Palangos, Veiviržėnų, Kretingos, Vilniaus, Kuršėnų, Kelmės gyventojai. Šiek tiek sagų atkeliavo net iš Vokietijos.

Eglės karkasą bendruomenės vyrai pagamino spalio pabaigoje. Tada prasidėjo didysis darbas - klijuoti sagas. Iš pradžių bendruomenė šiam darbui rinkosi kartą per savaitę, vėliau - jau kasdien. Skubėdama užbaigti kūrinį bendruomenė darbavosi ir paskutinę naktį.

„Eglutė pakankamai didelė, sagos - įvairios: ir labai mažos, ir didelės. Žinoma, tų mažų sagyčių yra kur kas daugiau, todėl prireikė labai daug kruopštaus darbo“, - šypsojosi R. Baguckienė, dėkojusi visiems, dovanojusiems sagas ir jas klijavusiems.

„Didžiuojuosi savo bendruomene, aktyviais gyventojais, kurie entuziastingai prisideda prie idėjų įgyvendinimo. Esame patenkinti savo darbu“, - sakė R. Baguckienė.

Eglučių kiemelio atidarymo metu originalioji paupiškių eglė, kurios viršūnė padabinta karūna, buvo išmatuota.

Jos aukštis - 3,3 metro, skersmuo - 1,57 m. Ją puošiant buvo panaudota apie 6,5 kg karštų klijų, apie 35 metrus armatūros.

Šie duomenys kartu su kitais reikalingais įrodymais artimiausiomis dienomis bus išsiųsti rekordus registruojančiai įstaigai - siekiama šią eglę įregistruoti kaip didžiausią Lietuvoje sagomis puoštą skulptūrą.

Paupių bendruomenė savo eglutę bibliotekos kiemelyje atidengė trečią kartą. Pirmąkart, lankytojų sprendimu, paupiškių papuošta eglutė užėmė 3 vietą. Pernai darbščiosios bendruomenės moterys pagamino nertą Kalėdų eglutę, kuri tapo nugalėtoja. Ją pamatyti galima ir šiemet - nėriniuotoji eglė eksponuojama bibliotekos viduje, antrame aukšte.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, bibliotekos registratūroje lankytojai gali balsuoti už labiausiai patikusią eglutę. Jų autoriai bus apdovanoti.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite