Angle down Atgal

Kinijoje koronaviruso aukų padaugėjo iki 722, tarp jų - pirmasis užsienietis

Kinijoje besitęsiančio koronaviruso protrūkio aukų šeštadienį padaugėjo iki 722, įskaitant pirmąjį atvejį, kai nuo šios ligos mirė užsienio pilietis.

Tuo metu Honkongas įvedė privalomą karantiną atvykstantiems iš Kinijos žemyninės dalies, kad neleistų išplisti epidemijai, keliančiai didelį nerimą visame pasaulyje.

Žemyninėje Kinijoje mirė dar 86 žmonės; tai didžiausias vienos paros aukų skaičius nuo protrūkio pradžios. Pagal aukų skaičių šis protrūkis jau beveik susilygino su 2002–2003 metų ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) epidemija, pasaulyje pareikalavusia 774 žmonių gyvybių.

60-metis JAV pilietis, kuriam koronaviruso infekcija buvo nustatyta ketvirtadienį, Uhano mieste – šio protrūkio židinyje – mirė nuo ūmaus sveikatos sutrikimo, nurodė JAV ambasada, nesuteikusi daugiau informacijos apie šį žmogų.

Be to, vienoje Uhano ligoninėje mirė į septintą dešimtį įžengęs Japonijos pilietis, kuriam buvo įtarta koronaviruso infekcija, nurodė Japonijos užsienio reikalų ministerija, bet pridūrė, kad „sunku“ patvirtinti, ar šis vyras tikrai buvo užsikrėtęs naujuoju virusu.

Vienintelės kitos protrūkio aukos ne žemyninėje Kinijoje buvo vienas kinas, miręs Filipinuose, taip pat Honkonge miręs 39 metų vyras.

Jau beveik 35 tūkst. žmonių užsikrėtė virusu 2019-nCoV, kuris, kaip manoma, išplito iš Uhano turgaus, kuriame buvo pardavinėjami laukiniai gyvūnai.

Dėl šios epidemijos vyriausybė uždarė ištisus didmiesčius, turinčius dešimtis milijonų gyventojų. Tačiau visuomenėje didėja pyktis dėl valdžios veiksmų reaguojant į šią krizę, ypač kai nuo viruso mirė vienas apie šio protrūkio pavojų perspėjęs gydytojas.

Vicepremjeras Sun Chunlanas (Sun Čunlanas), šią savaitę apsilankęs Uhane, kuriame yra paskelbtas karantinas, nurodė pareigūnams dirbti kaip „karo sąlygomis“, įgyvendinant drastiškas priemones, įskaitant griežtus tikrinimus, per kuriuos mieste ieškoma karščiuojančių gyventojų.

Beveik 30-yje kitų šalių naujuoju koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 320 žmonių, tad visame pasaulyje didėja nerimas, o tyrėjai paskubomis ieško gydymo priemonių ir vakcinos kovai su šia liga.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite