Angle down Atgal

Kiek laikrodžių iš tikrųjų reikia vyrui?

Kai moteris perka dešimtą porą batų, tai jau nieko nebestebina, tačiau jei vyras darbe pasirodo segėdamas skirtingą laikrodį, nei vakar, prasideda kreivi žvilgsniai ir kartais pašiepiantys klausimai: tai kiek laikrodžių tau reikia? Iš tikrųjų, kiek skirtingų laikrodžių reikia tikram vyrui, džentelmenui?

Vyrų stiliaus žinovai pataria turėti bent 4 skirtingų tipų laikrodžius.

Kasdieninis laikrodis

Laikrodis, kuris yra nešiojamas kiekvieną dieną į darbą, po darbo – namuose, yra labai svarbus. Jis turi būti pakankamai patogus ir praktiškas, tvirta apyranke, kuri tinka prie laisvalaikio stiliaus rūbų – džinsų, megztinio, striukės. Rekomenduojama laikrodį turėti su metaline arba silikonine apyranke. Aišku, gali būti ir odinė, tačiau tokiu atveju ji turėtų būti juoda, kad tiktų prie bet kurių rūbų.

Pats laikrodis gali būti pakankamai didelis su rodyklėmis arba elektroninis. Kai kurie modeliai turi abiejų tipų mechanizmus. Jei laikrodžiu dažnai tenka naudotis tamsiu paros metu, jis gali turėti ir apšvietimą, jei nepakanka fluorescencinių elementų, tvirtinamų ant rodyklių.

Kasdieniniai laikrodžiai turėtų būti su įbrėžimams atspariu stikliuku, atsparūs smūgiams. Pakanka 3 ATM atsparumo vandeniui, nes darbo metu vandens laikrodis gali gauti tik lyjant lietui ar plaunant rankas. Didesnio atsparumo vandeniui nereikia, nes su kasdieniniu laikrodžiu nesimaudysite ežere. Tam tinka jau kitokie laikrodžiai.

Sportiniai-taktiniai laikrodžiai

Po darbo mėgstate pabėgioti? Vasarą po gero bėgimo įšokate į ežerą? Tokiu atveju jums būtinas specialus sportinis laikrodis. Dabar analoginius sportinius laikrodžius pakeitė išmanieji laikrodžiai, tačiau kai kam prie širdies klasikiniai sportiniai laikrodžiai. Jie taip pat naudojami ir kariškių, medžiotojų, žygeivių – visų, kas daug laiko praleidžia gamtoje. Ne laiku išsikrovęs išmanusis laikrodis gali sukelti didelių nepatogumų, todėl 8 iš 10 atvejų vyrai renkasi analoginius sportinius-taktinius laikrodžius.

Jie pasižymi itin dideliu atsparumu vandeniui. 10 ATM tikrai ne riba, pasitaiko, kad nešiojami ir iki 30 ATM atsparumo laikrodžiai. 50 ATM tikrai nereikia, nes tai itin specifiniai laikrodžiai, skirti nardytojams. Lietuvoje ši veikla yra itin reta, todėl 50 ATM laikrodžio sportui pirkti neverta.

Kita savybė – itin patvari apyrankė. Ji dažnai būna silikoninė arba net tekstilinė (medžiaginė). Tai dažniausiai taktiniai laikrodžiai, kuriuos nešioja kariškiai. Smūgiams ir įbrėžimams atsparus stikliukas užtikrina, kad laikrodis atsilaikys prieš visas gamtos negandas.

Išeiginiai puošnūs laikrodžiai

Vyro išeiginiai rūbai – klasikinis kostiumas, dėvimas ypatingomis progomis. Tai asmeninės šventės, vestuvės, garbių svečių sutikimas darbe, oficialūs priėmimai. Tokiais atvejais galima užsisegti prabangų ir brangų laikrodį, kuris pabrėžtų vyro statusą.

Jei į darbą einate apsivilkę kostiumu, vis tiek nešiokite kasdieninį, o ne išeiginį laikrodį.

Išeiginis laikrodis dažniausiai yra klasikinis, su rodyklėmis. Dažnai šveicariškas. Laikrodis būtinai su tikros odos apyranke. Kadangi derinamas prie kostiumo, pageidautina, kad būtų tamsiai rudos arba juodos spalvos.

Darbinis laikrodis

Nors kasdieninis laikrodis gali būti naudojamas darbe, tačiau kartais darbas reikalauja turėti specifinius laikrodžius. Jei dirbate statybose, gamykloje, žemės ūkyje, greičiausiai tai darote gana atšiauriomis oro sąlygomis, lyjant lietui, sningant, dulkių debesyje. Darbinis laikrodis turėtų atlaikyti visas šias kliūtis. Išmanieji laikrodžiai šiai situacijai netinka, todėl lieka tik pasikliauti seniai patikrintų gamintojų produktais.

Toks laikrodis gali veikti nesvetingomis sąlygomis, turi būti patogus, su patvaria ir sutepimo nebijančia apyranke.

Mieste gyvenančiam ir dirbančiam švarų darbą vyrui pakanka trijų laikrodžiu, tuo tarpu kaimiškoje vietoje nuolatos besisukiojančiam asmeniui reikalingas „tvirtesnio sudėjimo“ laikrodis.

Kokybiškus laikrodžius galima įsigyti tiesiog internetu. Tai kur kas pigiau, nei pirkti iš prabangaus salono.

Laikrodžiams laikyti reikalingas specialus lagaminėlis ar bent jau vieta. Svarbu, kad vaikai nepasiektų...

Vyrai mėgsta puoštis. Jei ne rūbais, tai bent aksesuarais, o vyriški laikrodžiai – vienas geriausių iš jų.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite