Angle down Atgal

Keturi netikėti veiksniai, kurie gali padidinti širdies smūgio riziką

Daugelis žmonių mano, kad širdies smūgį gali sukelti tik širdies ligos, stiprios emocijos ar senatvė. Viena vertus, jie teisūs, tačiau neturėtumėte pamiršti, kad net jaunas ir sveikas žmogus gali patirti šį pavojų. Tarp širdies priepuolio ir staigaus sustojimo yra didelis skirtumas. Taigi, ko turėtumėme saugotis?

Širdies priepuolis yra ūmus koronarinis sindromas, kurį sukelia širdies aprūpinimo krauju sutrikimas arba kraujagyslių užsikimšimas. Taip pat jis gali kilti dėl deguonies trūkumo (pavyzdžiui, dėl kraujagyslių susiaurėjimo). Simptomai, tokie kaip krūtinės skausmas, ritmo jutimai, kaklo ir galvos skausmai, rankų ir nugaros skausmai (dažniausiai kairėje kūno pusėje) gali rodyti pavojų.

Pagrindiniai širdies priepuolio simptomai yra šie:

  • Krūtinės skausmas
  • Dusulys
  • Odos spalvos pasikeitimas
  • Galvos svaigimas ir atminties praradimas
  • Kosulys
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Skausmas pilve
  • Prakaitavimas
  • Baimės jausmas.

Be amžiaus, nesveikas gyvenimo būdas (rūkymas, alkoholizmas, narkotikų vartojimas, mankštos stoka), taip pat padidina priepuolio riziką. Pristatome keturis veiksnius, kurie prisideda prie priepuolio kilimo:

1. Sportas

Visi žinome, kad mankšta yra naudinga jūsų sveikatai, tačiau rekomenduojame tai daryti tik gydytojui prižiūrint jūsų treniruotes ir vadovaujant licencijuotam treneriui. Drastiškas treniruočių pakeitimas iš karto padidina priepuolio riziką, tad tą reikia daryti labai atsargiai.

2. Temperatūros pokyčiai

Žmogaus kūnas yra linkęs į temperatūros pokyčius, kitaip tariant, kai šiltoje vietoje labai šalta, kraujagyslės susitraukia norėdamos reguliuoti kūno šilumą. Kai kuriais atvejais tai gali sukelti priepuolį.

3. Sąnarių skausmai ir drebulys

Tremoras ir kojų skausmas yra dar vienas rizikos veiksnys. Tiesą sakant, šis veiksnys susijęs su arterijų ligomis. Negydomos jos gali sukelti priepuolį.

4. Didelis oro užterštumas

Plaučių audinio uždegimas gali sukelti širdies nepakankamumą ar hipoksiją. Visa tai yra priepuolio rizikos veiksniai.

Atkreipkite dėmesį! Kai kuriais atvejais širdies priepuolio simptomai gali būti iš karto nepastebimi. Ypač pagyvenusiems žmonėms, taip pat žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu ir neurologiniais sutrikimais. Tokiu atveju krūtinėje nejaučiamas skausmas, tačiau kūnas gali būti nuvargęs, galite turėti miego ir virškinimo problemų.

Nereikėtų ignoruoti šių priepuolio veiksnių. Nuvykite pas specialistą laiku.

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite