Angle down Atgal

Kelmės rajono savivaldybė ir Užimtumo tarnyba suinteresuoti grąžinti žmones į visuomenę

Sausio 24 d. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, mero pavaduotojas Egidijus Ūksas ir seniūnijų seniūnai susitiko su Užimtumo tarnybos atstovais: Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriumi Raimondu Šukiu, direktoriaus patarėja Daiva Čiegiene, Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Kelmės skyriaus vedėju Židrūnu Šapalu.

Direktorius Raimondas Šukys pristatė užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelį. Jo tikslai yra užtikrinti aktyvios darbo rinkos politikos priemonių ir socialinės paramos suderinamumą, integruojant nedirbančius asmenis į darbo rinką, padidinti šias priemones įgyvendinančių institucijų bendradarbiavimo veiksmingumą ir palengvinti ilgą laiką nedirbančio asmens perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje. Projekto tikslas yra ne tik gyventojų užimtumas, bet ir suinteresuotumas grąžinti žmones į visuomenę.

Direktoriaus patarėja Daiva Čiegienė sakė, kad savivaldybėje atliekamo modelio bandomojo (pilotinio) projekto metu atvejo vadybininkas aptarnautų apie 80 asmenų: teiktų įvairias konsultacijas, psichologinę pagalbą, ugdytų bendruosius gebėjimus, socialinius įgūdžius, taikytų motyvacines-informacines priemones, padėtų adaptuotis darbo vietoje, identifikuotų susisiekimo problemas ir jas spręstų.

Kelmės skyriaus vedėjas Židrūnas Šapalas supažindino su situacija Kelmės rajono darbo rinkoje. 2019 m. sausio 1 d. registruotas nedarbas Kelmės rajone sudarė 15,3 proc. Per metus jis sumažėjo 3,7 proc. – iki 11,6 proc. Vedėjas pagal nedarbo padėtį apibūdino kiekvieną seniūniją.

Meras Vaclovas Andrulis pasidžiaugė pernai rengtais susitikimais su Užimtumo tarnyba, seniūnais, darbdaviais ir tarnyboje registruotais asmenimis. Taip pat domėjosi, kaip dirbs atvejo vadybininkas, kaip bus bendradarbiaujama su seniūnais, koks šiame projekte bus savivaldybės ir Užimtumo tarnybos vaidmuo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite