Angle down Atgal

Kelių mėnesių dukrytę sunkiai suluošinęs vilnietis kūdikio motiną buvo užpuolęs ir ligoninės palatoje

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo vilniečiui Edgarui Zaleckiui iškeltą baudžiamąją bylą, atskleidžiančią daugiau detalių apie kelių mėnesių dukrą sužalojusį tėvą – paaiškėjo, kad vyras turi priklausomybę narkotinėms medžiagoms, o prieš šeimos narius smurtavo ir gydymo įstaigose.

2019-ieji prasidėjo liūdna žinia apie sostinėje į ligoninę pristatytą vos kelių mėnesių mergytę, kuri buvo atvežta komos būklės. Kaip paaiškėjo, kūdikiui buvo diagnozuotas supurtyto vaiko sindromas, dėl sunkaus sužalojimo įtartas tėvas.

Praėjusį balandį apie incidentą žiniasklaidai prabilusi vaiko motina teigė, kad dukra dėl patirtų sužalojimų visam gyvenimui liko invalide, kūdikis beveik neteko regėjimu, stipriai sutriko mergytės raida.

Dėl pastarojo įvykio E. Zaleckiui dar nėra iškelta baudžiamoji byla. Tačiau vilnietis neseniai buvo nuteistas už kitus nusikaltimus.

Smurtas – net žmonių akivaizdoje

Vilniaus miesto apylinkės teismas neseniai įsiteisėjusiu nuosprendžiu nuteisė E. Zaleckį nuteisė dėl trijų smurto epizodų prieš sutuoktinę. Bylos duomenimis, 2018 m. spalio 25 d. vyras savo vaiko motiną smaugė Šeškinės poliklinikoje, kitų žmonių akivaizdoje. 2018 m. lapkričio 12 d. prieš sutuoktinę E. Zaleckis smurtavo namuose, galiausiai šių metų kovo 27 d., jau po mergytės sužalojimo, ligoninėje, palatoje, kurioje gulėjo ir dukra, ir motina, trečiąkart smurtavo prieš žmoną.

Teisme vyras pripažino kaltę dėl vartoto smurto prieš žmoną ir teigė, kad visus nusikaltimus padarė dėl kilusių asmeninių konfliktų. E. Zaleckis paaiškino, kad vaikų ligoninėje, dukros palatoje smurtavo dėl to, kad kūdikis ėmė verkti, o žmona ėmė reikšti pretenzijas, kad jis nenuramina vaiko.

Tėvai – vartoję narkotikus

E. Zaleckis teisme neneigė, kad turi bėdų su narkotikais, dalyvauja metadono programoje. Byloje yra duomenų, kad prieš tai vilnietis kartą buvo teistas – 2017 metais jam paskelbtas nuosprendis dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Supurtytos mergytės motina feisbuke skelbė, kad E. Zaleckis prieš ją ne tik smurtavo vaikų ligoninės palatoje, bet ir pavogė pinigus, skirtus kūdikių mišinukui, ir išleido juos tabore.

Teisme E. Zaleckis patvirtino, kad iš žmonos rankinės paėmė 20 eurų, kadangi buvo piktas ant nuolat konfliktuojančios sutuoktinės, tačiau teigė, kad nevažiavo į taborą. Anot vyro, tądien tiek jis, tiek žmona keliavo į Respublikinį priklausomybės ligų centrą (RPLC), kadangi tiek jis, tiek sutuoktinė dalyvauja metadono programoje.

Kaip nukentėjusioji apklausta sužalotos mergytės motina patvirtino anksčiau taip pat vartojusi narkotikus, tačiau prieš trejus metus metusi šį žalingą įprotį ir susitvarkiusi gyvenimą. Tuo tarpu vyras, anot jos, iki šiol nuolat vartoja narkotines medžiagas, kurių įsigyja tabore.

Smurtas – ir prieš dukrą, ir prieš žmoną

Kaip aiškėja, smurtas nebuvo svetimas šioje tragiško likimo šeimoje – nukentėjusiosios motina teisme nurodė, kad žentas prieš dukrą ėmė smurtauti vos kelios dienos po vestuvių, mėlynes ir smaugimo žymes ant dukros kūno ji mačiusi ir tuomet, kai dukra buvo nėščia.

Pati nukentėjusioji patvirtino, kad vyras ne pirmą kartą smurtavo tiek jos, tiek dukros atžvilgiu.

Už smurtą prieš sutuoktinę teisėja Ilona Mateikienė E. Zaleckiui skyrė 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymas buvo atidėtas 1 metų 5 mėnesių laikotarpiui. Per šį laikotarpį vilnietis įpareigotas pradėti dirbti ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus dukros sužalojimo, Alfa.lt žiniomis, iki šiol nėra baigtas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite