Angle down Atgal

Kelioninė sveikų užkandžių dėžutė visai šeimai

Vasarą apdairu turėti „budinčią“ sveikų užkandžių dėžutę, o jei šeima didesnė - tai net ir visą dėžę. Tokios atsargos taps tikru išsigelbėjimu tiek ruošiantis ilgesnei atostogų kelionei, tiek spontaniškai sumanius pavakaroti prie ežero. Tiesa, nelengvas uždavinys yra atrasti užkandžių, kurie būtų gardūs visiems šeimos nariams, o taip pat atitiktų ir sveikos mitybos principus. Vis tik, ši užduotis nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Siūlome keletą idėjų, kokie produktai galėtų patekti į sveikų užkandžių dėžutę.

Kokius užkandžius derėtų pasiimti į kelionę?

Nesvarbu, ar keliausite į kitą šalį ar prie artimiausio ežero, su savimi verta turėti maistingų užkandžių, kurie gali sėkmingai atlaikyti kaitrą ir kitus kelionės išbandymus. Neapdairu rizikuoti su greitai gendančiais produktais, kurie šiltą vasaros dieną praleidę keletą valandų automobilyje gali prarasti savo maistinę vertę ar net sugesti. Ne mažiau svarbu, kad iš kelionių krepšio ištraukti užkandžiai vienodai džiugintų visus šeimos narius. Vaikų ginčai dėl (ne)skanaus maisto vargina šiokiadieniais, o išsiruošus pramogauti dar mažiau norisi veltis į ginčus dėl skonio. Kaip tik todėl, verčiau būti išmintingiems, ir tik mažiesiems praalkus, išsyk pasiūlyti jų užkandžių, kurie valgomi pasigardžiuojant. Suprantama, kad būtų neapdairu sutelkti dėmesį tik į mažųjų poreikius, nes tėvams ne mažiau svarbu skaniai ir sočiai užkąsti. Todėl atraskite sveikus produktus, kurie patinka visiems šeimos nariams arba pasirūpinkite jų įvairove.

Visai šeimai patiksiančių užkandžių idėjos

Iš visų maisto produktų savo maistingumu išsiskiria sėklos bei riešutai. Tai itin maistingas užkandis, todėl alkį numalšins net maža saujelė riešutų. Tai reiškia, kad visos šeimos priešpiečiai lengvai sutilps kuprinėje arba rankinėje. Riešutų įvairovė tokia didelė, kad galima sukurti unikalų riešutų mišinį, į kurio sudėtį patektų kiekvieno šeimos nario mėgstami riešutai.

Kelionės užkandžių dėžutėje puikiai pritaps ir įvairūs batonėliai. Šių užkandžių pasirinkimas ypač platus – vaisiniai, avižiniai, su riešutais bei sėklomis, baltyminiai ir dar daugelis kitų. Lengva rasti kiekvienam šeimos nariui patinkančio skonio maistingą batonėlį. Tiesa, derėtų būti atidiems ir pirmenybę teikti batonėliams be pridėtinio cukraus. Taip pat labai patogu, kad šių užkandžių galima turėti ir didesnes atsargas.

Užkandžių dėžutę galima papildyti ir įvairiais krekeriais bei trapučiais. Suprantama, ženkliai sveikesni bus sėklų bei pilno grūdo krekeriai. Puikus pasirinkimas – trapučiai bei krekeriai be pridėtinio cukraus. Čia paprasta turėti skirtingų variantų, atitinkančių tiek vaikų, tiek tėvų skonį.

Mėgstantiems užkąsti stipriau turėtų patikti vytinta jautiena ar džiovinta kiauliena. Taip paruošta mėsa be problemų atlaikys visus kelionės išbandymus. Jei mėsą mėgstą ir vaikai, rinkdamiesi vytintos jautienos užkandį, atkreipkite dėmesį, kad ši nebūtų aštri ar pikantiško skonio.


 

Kelionės saldumynai

Tiek didelius, tiek mažus kelionės žavi tuo, kad ištrūkstama iš įprastos rutinos. Daugelis tėvų sutiks, kad ilgesnės kelionės metu lengviau pasimiršta ir saldumynų vartojimą ribojančios taisyklės. Išties, šeimos išvykos metu norisi labiau palepinti mažuosius. Ne paslaptis ir tai, kad saldūs prizai praverčia siekiant vaikus paskatinti kantriau išbūti jiems nepatogiose situacijose. Kaip tik todėl apdairu būti iš anksto pasiruošus sveikesnių saldumynų. Taip išvengsite spontaniško, su sveika mityba nesuderinamo gardėsių pirkimo ir bent iš dalies kontroliuosite vaikų suvartojamą cukraus kiekį. Dėl šių priežasčių verta į kelionių užkandžių atsargas įtraukti sveikesnes įprastų saldumynų alternatyvas: iš vaisių sulčių pagamintų guminukų, vaisių juostelių, ekologiško šokolado ir kitų jūsų šeimos mėgstamų, sveikatai palankių gardumynų.

Kelionės užkandžiais verta pasirūpinti ankščiau, nei susidėliosite kelionės maršrutą. Kur kas lengviau leistis į nuotykius, kai nereikia gaišti laiko svarstant, ko įsidėti užkąsti, kad alkis nesugadintų puikios nuotaikos.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite