Angle down Atgal

Kelionės: įdomūs faktai apie jas

Visai nesvarbu, kiek kartų keliaujate per metus – vieną ar keliolika ir, visai nesvarbu, kiek kartų jau apskritai keliavote – daugia nei šimtą ar daugiau nei du imtus: galite būti tikri – dar nežinote visų įdomių bei svarbių faktų apie keliones. Tad pats metas apie tai sužinoti daugiau.

Ne paslaptis, kad būtent kelionės gali būti pasirenkamos pagal pačius įvairiausius kriterijus: pavyzdžiui, pagal biudžetą (jei jis yra nedidelis, puikiai tiks paskutinė minutė). Taip pat kelionės gali būti pasirenkamos ir pagal mėgstamas šalis – kaip žinia, kiekvienas iš mūsų turime savo šalis favorites, tad būtent jas stengiamės aplankyti pirmiausia. Dar daugiau, kelionės gali būti įtakojamos ir dar vieno dalyko – jūsų draugų ar šeimos narių gyvenamosios vietos (pasirodo, ypač didelė dalis žmonių yra linkę pirmiausia apslankyti tas šalis, kuriose gyvena jų šeimos nariai arba draugai). Kelionės gali būti įtakojamos ir metų laiko – vieni labiau mėgsta keliauti vasarą, kai yra labai karšta, o kitiems priešingai – puikiai tinka vėlyvas ruduo, kuomet oro temperatūra siekia jau tik keliolika ar kelis laipsnius šilumos. Tačiau, ar pagalvojote kada nors apie tai, kad kelionės gali būti įtakojamos ir būdo savybių? Pasirodo, ekstravertai kur kas dažniau pasirenka poilsį paplūdimyje, o, štai, intravertai kur kas dažniau leidžiasi į kalnus.

Drąsiai galima sakyti, kad kelionės dar niekada nebuvo tokios populiarios kaip dabar. Didelį jų populiarumą lėmė įvairios priežastys, tačiau vienas pagrindinių argumentų, įrodančių, kad žmonės iš tiesų negali gyventi be išvykų, yra ypač didelis keliautojų skaičius. Ar žinojote, kad kiekvieną minutę, net 2173 žmonės atvyksta į svečią šalį? Taigi, belieka mums tik paskaičiuoti: jei žmogus 1 kavos puodeliui, gėrimui skiria 10 minučių, tai, kol jis pasimėgauja šiuo gėrimu, daugiau nei 21 000 žmonių žengia pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje.

Lėktuvų pilotai – tie nuostabūs bei pasiaukojantys žmonės, be kurių tikrai negalėtume mėgautis ypač patogiomis kelionėmis. Tačiau ar žinojote, kad lėktuvų pilotai visuomet valgo skirtingą maistą? Taip yra todėl, kad jei vienas šios srities specialistas pasijaustų negerai po suvartoti maisto, tai kitas galėtų perimti jo darbą ir užtikrintų saugų skrydį.

Kuomet kalbame apie kelionių naudą, yra įprasta įvardinti tik tai, kad jos mums suteikia galimybę pakeisti aplinką, paragauti daug naujų patiekalų bei sutikti daug nuostabių žmonių. Ir tai yra visiška tiesa, tačiau taip pat svarbu paminėti, kad net jau ir mokslas įrodė, kad būtent kelionės gerina mūsų sveikatą. Pasirodo, kad tie žmonės, kurie labai dažnai keliauja, kur kas rečiau suserga širdies bei kraujagyslių ligomis, o taip pat – rečiau susiduria ir su depresija.

Taigi, akivaizdu, kad kelionės – ne tik malonios, bet ir tikrai turi kuo nustebinti. Tad keliaukitės ir mėgaukitės nuostabiais vaizdais ir naujais dalykais savo gyvenime.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite