Angle down Atgal

Kelionę po Lietuvą pradėjo gyvenimo įgūdžių stovykla „Voratinklis“

Prasidėjus vasarai, kelionę po Lietuvą pradeda moksleiviams skirta gyvenimo įgūdžių stovykla „Voratinklis“, suteikianti galimybę džiaugtis atostogomis tiems vaikams, kurie vasarą liko namuose.

Birželio 1 d. „Voratinklio“ komanda trims dienoms įsikūrė pirmojoje stotelėje – Eišiškių miestelyje ir kviečia atostogaujančius moksleivius žaisti, kurti, sportuoti diskutuoti su įdomiais regiono žmonėmis jaunajai kartai aktualiomis temomis. Visa stovyklos pramoga – atvira ir nemokama.

2017 m. birželio ir liepos mėnesiais keliaujanti stovykla „Voratinklis“ planuoja savo žygį į 12 miestelių: Butrimonis, Kalesninkus, Obelius, Zarasus, Dūkštą, Švenčionėlius, Pabradę ir kt. Kiekviename jų apsistodama 3 dienoms.

„Kiekvienas vaikas turi teisę į kokybišką vasaros atostogų edukaciją, o kiekvieno atsakingo suaugusiojo pareiga – prisidėti prie to, kad ši vaikų teisė būtų realizuota, – pastebi Vilma Smaliukienė, „Voratinklio“ organizatorė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Projektų skyriaus vadovė. – Galime padėti vaikams suprasti, jog pasaulis įvairus ir spalvingas, pilnas galimybių jaunam žmogui augti, tobulėti, išbandyti ir mokytis“.

„Voratinklio“ programoje – susipažinimo ir komandos formavimo užduotys, sportinės rungtys, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai ir diskusijos su žymiais regiono žmonėmis, filmų peržiūros ir aptarimai, taip pat gausybė praktinių užsiėmimų apie pasirenkamus prioritetus ir priimamus sprendimus bei jų sąsajas su pasiektais rezultatais. Su vaikais dirba jauni, aktyvūs ir veržlūs vadovai, skirtingas patirtis turintys vadovai: keliautojai, teisininkai, verslininkai, psichologai, jaunimo renginių ir projektų koordinatoriai.

Smaliukienės teigimu, „Voratinklio“ programa suteikia daugybę progų geriau save pažinti ir ugdytis naujų įgūdžių – tapti savarankiškesniais, labiau pasitikinčiais savimi ir kitais, gebėjimo bendradarbiausi su aplinkiniais ir išvengti konfliktinių situacijų, įgyti aktyvumo bendruomeninėje veikloje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite