Angle down Atgal

Kelininkai pasiruošę žiemos sezonui: keliams valyti parengta per 700 sunkiasvorių transporto priemonių

AB „Kelių priežiūra“ pradeda žiemos sezoną – budėtojai nepertraukiamai stebi šalies kelių dangos būklę, meteorologines prognozes ir yra pasirengę bet kurią akimirką siųsti kelių priežiūros techniką.

Šiuo metu 65 sandėliuose yra 37 tūkst. tonų druskos ir per 24 tūkst. tonų smėlio ir druskos mišinio. Artimiausiu metu bus atgabenta dar daugiau kaip 25 tūkst. tonų druskos. Druskos ir mišinio kiekis sandėliuose nuolat pildomas.

Pasiruošimą žiemai įvertino ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, penktadienį apsilankęs Kelių priežiūros valdymo centre (KPVC).

„Turime itin pažangų Kelių priežiūros valdymo centrą ir didelę komandą specialistų, pasirengusių skubiai reaguoti į orų ir eismo sąlygų permainas. Raginu atėjus šaltajam metų laikui „Kelių priežiūrą“ ir šalies savivaldybes atsakingai rūpintis, kad važiuoti būtų saugu“, – sako susisiekimo ministras J. Narkevičius.

„Žiemai keliams valyti parengta per 700 sunkiasvorių transporto priemonių, suformuotos žiemos tarnybos budėtojų, vairuotojų ir mechanizatorių komandos, sukalibruota kelio dangos slidumo matavimo įranga, optimizuoti maršrutai. Atnaujinamas technikos parkas“, – tvirtina „Kelių priežiūros“ generalinis direktorius Rolandas Rutėnas.

Trečią žiemos sezoną bendrovė daug dėmesio skiria prevenciniams barstymams aukščiausio priežiūros lygio keliuose. KPVC specialistai, budintys visą parą, naudojasi moderniomis technologijomis ir stebi artimiausių 16 valandų kelių prognozes.

Pažangiausia pasaulyje kelių priežiūros programinė įranga, sukurta Švedijos mokslininkų, apdoroja duomenis, gaunamus iš Kelių oro sąlygų informacinės sistemos (KOS) stotelių, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, geografinės informacinės sistemos (GIS) ir barstytuvų.

Šį žiemos sezoną į sistemą planuojama įtraukti ir automobilių srauto duomenis: ar suveikė stabdžių antiblokavimo sistema (ABS), ar įjungti valytuvai, koks valytuvų intensyvumas, kokia oro temperatūra.

Lietuvoje yra daugiau nei 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių. „Kelių priežiūra“ informuoja, kad atsižvelgiant į kelių svarbą žiemos priežiūros darbai skirstomi į tris lygius. Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias.

Keliuose A5 ir A8 („Via Baltica“) bei A1 (Vilnius-KaunasKlaipėda) priežiūros darbai vykdomi visą parą ir užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Baigus darbus intensyviausiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose.

AB „Kelių priežiūra“ yra modernėjanti, ambicingų tikslų siekianti įmonė. Sujungusi per dešimtmečius sukauptą ekspertinę patirtį ir novatorišką požiūrį, įmonė tapo viena iš didžiausių komandų Lietuvoje, kurioje dirba per 2.400 darbuotojų. „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, t.y. žiemą užtikrina, kad keliai būtų pravažiuojami, pavasarį–rudenį gerina kelių kokybę, atnaujindama susidėvėjusias kelių dangas, profiliuodama žvyrkelius, prižiūrėdama pakelės statinius, želdinius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite