Angle down Atgal

„Keliauk. Atrask. Pažink“

Paskutinę vasaros savaitę Kalvarijos gimnazijoje vyko mokinių vasaros poilsio stovykla „Keliauk. Atrask. Pažink“, kurios tikslas – ugdyti vaikų socialines ir emocines kompetencijas, lavinti fantaziją, skatinti kūrybiškumą ir fizinį aktyvumą. Stovykloje dalyvavo 20 pradinių klasių mokinių. Programą parengė ir veiklas organizavo Kalvarijos gimnazijos socialinė pedagogė šių eilučių autorė, taip pat specialioji pedagogė Kristina Grabauskaitė, pradinių klasių mokytojos Asta Lisauskienė ir Jurgita Jakubonytė. Stovyklai lėšų skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Organizatorės siekė, kad kiekvieną dieną vaikai atrastų kažką naujo. Vieną dieną jie atrado meną, mokėsi tapybos ant tekstilės. Vyko kūrybinės dirbtuvės su „Ryžos lapės“ vadovėmis Violeta ir Dovile. Stovyklos dalyviai įgijo žinių apie tekstilės piešimo technikas, dažus ir visi pasigamino originalius marškinėlius. Antrą stovyklavimo dieną mokiniai buvo išvykę į Klaipėdos rajone esantį Vinetų kaimą ir dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunųjų vilkų kelias“. Moksleiviai daug sužinojo apie indėnų kultūrą, istoriją, žaidė įvairius žaidimus, o po pietų apsilankė Dino parke ir apverstame name.

Kalvarijos gimnazijoje vyko ir užsiėmimas su žinomu džiazo muzikantu, pedagogu Remigijumi Rančiu. Mokiniai daug sužinojo apie tai, kaip ir kodėl atsirado muzika, kokie buvo pirmieji muzikos garsai ir instrumentai, kas yra ritmas. Jie taip pat atliko praktinių muzikinių pratimų, kurie lavina ritmo pojūtį, kuria geresnį grupės tarpusavio ryšį. Vaikai susipažino su netradiciniais muzikos metrais ir ritmais. Užsiėmimuose atliekami pratimai sukurti remiantis Afrikos ir Pietų Amerikos genčių muzikinėmis tradicijomis ir ritualais. Tai buvo muzikos pamoka, kuri pažadino ne tik kūną, bet ir sielą.

Vieną dieną stovyklautojai buvo išvykę į Marijampolės futbolo centrą. Ten sužinojo Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ istoriją ir pasiekimus. Turėjo galimybė iš arti apžiūrėti šios komandos iškovotas taures, pasėdėti VIP ložėse ir pažaisti futbolą. Paskutinę dieną mokiniai lankėsi Kalvarijos zoologijos parke. Visi stovyklautojai gavo dovanų po knygelę „Surask juos visus“, kurioje yra aprašyta šimtas Lietuvos gyvūnų, augalų ir grybų rūšių.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais Kalvarijos gimnazijoje veikia stovyklos „Keliauk. Atrask. Pažink“ smagiausių akimirkų fotografijų paroda.

Mireta GREVIŠKIENĖ,

socialinė pedagogė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite