Angle down Atgal

Kėdainiuose labai sumažėjo viešojo transporto keleivių

Įvedus karantiną dėl koronaviruso Kėdainių mieste ir rajone, keleivių pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės „Kėdbusas“ skaičiavimais, keleivių srautas sumažėjo 50–70 procentų. Tačiau įmonės vadovai sako, kad maršrutai nebus keičiami, mat jie privalo užtikrinti žmonėms susisiekimą viešuoju transportu.

Kursuoja kaip įprasta

Tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais Kėdainių mieste ir rajone visi viešojo transporto maršrutai kursuoja kaip įprastai, pagal galiojančius tvarkaraščius. Kol kas jokių pasikeitimų nenumatoma.

„Pavėžėjimą mes privalome užtikrinti ir užtikriname. Žmonės vežami saugiai dezinfekuotuose autobusuose. Šiomis dienomis keleivių srautai labai stipriai sumažėjo, tačiau mes privalome užtikrinti žmonių pavėžėjimą, todėl savo funkciją vykdome ir vykdysime. Dirbame pagal nustatytus reikalavimus, kurie yra tikrai griežti“, – dėstė „Kėdbuso“ direktorius Evaldas Cicėnas.

Yra apribojimų

„Kėdbuso“ administracija prašo gyventojų supratimo ir tikisi, kad šie vienkartinius bilietus įsigys prekybos vietose: spaudos kioskuose, autobusų stotyje arba prekybos centruose „Aibė“, mat grynųjų pinigų operacijos miesto autobusuose nevykdomos.

„Dalį priemonių mes įgyvendinome jau anksčiau. Įgyvendinome viską, ko reikalavo savivaldybės administracija.

Palaipsniui mažinome grynųjų pinigų srautus. Keletas dienų buvo perėjimo laikotarpis, o dabar miesto keleiviai jau aptarnaujami tik su iš anksto nusipirktais bilietėliais, jokių grynųjų pinigų operacijų nevyksta.

Taip pat keleivių prašome į autobusus, esant galimybei, lipti pro vidurines duris. Pirmosiose sėdimose vietose šalia vairuotojo sėdėti draudžiama. Viskas žmonėms yra paaiškinta. Visa informacija yra prieinama kiekviename autobuse“, – paaiškino E. Cicėnas.

Dėl moksleivių atostogų

Tiesa, šiokių tokių pasikeitimų „Kėdbusas“ ėmėsi dėl paskelbtų moksleivių atostogų.

Paskelbus karantiną nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. kovo 30 d. autobusai nevažiuoja šiais maršrutais: Nr. 3 Autobusų stotis–Vilainiai–Ligoninė – 6.30 ir 15.11 val.; Nr. 4 papildomas Autobusų stotis–Vilainiai – 6.13 ir 17.45 val.; Nr. 7 papildomas Autobusų stotis–Ligoninė – 6.33 ir 10.35 val. ir Nr. 62-0 Kėdainiai–Labūnava 7.42; 12.48 ir 18.48 val.

Mažina reisų skaičių

Tuo metu kaimyninė Jonavos rajono savivaldybė pranešė mažinanti susisiekimo galimybes savo rajono gyventojams.

UAB „Jonavos autobusai“ informavo, kad laikinai nutraukiami kai kurie autobusų maršrutai ir reisai. Pranešama, kad situacija keičiasi kasdien ir reisų gali dar mažėti.

Jei įprastai tarp Jonavos ir Kėdainių per dieną autobusai kursuodavo penkis kartus, šiuo sudėtingu laikotarpiu palikti tik du reisai.

Jonavos autobusuose nėra galimybės pirkti išankstinio bilieto ir keleiviai vis dar atsiskaito tik grynaisiais.

Sumažino reisus dėl mokinių

Kaimyninės Raseinių rajono savivaldybės autobusų parkas dėl priverstinių mokinių atostogų nutraukė aštuoniolika maršrutų. Neliko ir užsakomųjų reisų. Priemiesčio, miesto maršrutais keleiviai vežami įprastai, tačiau jų liko labai nedaug. Apyvarta sumažėjo maždaug perpus.

Didžiuosiuose miestuose situacija taip pat neguodžianti. Keleivių vežėjai atsisako kai kurių maršrutų, mažina į miestą išvažiuojančių transporto priemonių skaičių.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite