Angle down Atgal

Kėdainių rajono savivaldybė: mirusieji ligoninėje nebuvo laikomi ant grindų

Prieš kelias dienas pasirodęs straipsnis apie sudėtingą situaciją Kėdainių ligoninėje, dėl kurios mirusieji nuo šios infekcijos neva buvo laikomi ant grindų, sukėlė nemenką sumaištį. Tiesa, Kėdainių rajono savivaldybė neigia tokias kalbas ir situaciją apibūdina kaip „išsprūdusius netikslius žodžius“.

Straipsnyje Pasiekta riba: ligoninėje mirusiuosius tenka laikyti tiesiog ant grindų rašoma, kad Kėdainių ligoninė jau nebepajėgia susitvarkyti su mirusiųjų kūnais, nes turi vos 4 šaldytuvus, o mirusiųjų sparčiai daugėja. 

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės atstovės, išties šaldytuvų trūkumas vienu metu sudarė sunkumų, tačiau, anot jos, situacija buvo trumpalaikė. „Prieš dvi savaites buvo susiklosčiusi tokia situacija VšĮ Kėdainių ligoninėje, kai mirusiųjų buvo daugiau, negu yra vietų Kėdainių ligoninės šaldytuvuose. Patikiname, kad tokia situacija buvo trumpalaikė. Tuo metu (lapkričio 16–21 dienomis) dar neveikė ir Kėdainių krematoriumas. Ir artimiesiems nebuvo galimybių greitai organizuoti palaikų atsiėmimo“, – sako Jorūnė Liutkienė, Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene.

Į Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrių vežami sunkūs ir vidutiniškai sunkūs ligoniai iš Kauno apskrities. Kaip teigia savivaldybės atstovė, būna atvejų, kai nuo koronaviruso mirusio asmens artimieji patys serga COVID-19 liga arba yra saviizoliacijoje, arba gyvena užsienyje, todėl prašo mirusiųjų kūnus laikyti ligoninės šaldytuvuose kiek galima ilgiau. J. Liutkienė tikina, kad dėl šios situacijos kurį laiką žmonių kūnai išties nebuvo laikomi šaldytuvuose, tačiau su mirusiaisiais nebuvo elgtasi nepagarbiai.

„Primename jiems, kad tokiu atveju jie turėtų kreiptis į laidojimo paslaugas teikiančias firmas. Tačiau ligoninė, įvertinusi situaciją, stengiasi padėti ir artimiesiems tokiu sunkiu metu. Velionių kūnai tikrai nebuvo laikomi ant grindų – jie buvo laikomi ant vežimėlių ir neštuvų ir tai truko trumpą laiką. Ligoninės personalas pagarbiai elgiasi ir su mirusiais taip pat“, – sako savivaldybės atstovė.

Po šio įvykio administarcijos direktorius, ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius susisiekė ir su laidojimo paslaugas teikiančiomis Kėdainių įmonėmis, ir perdavė informaciją Kėdainių ligoninės direktoriui Stasiui Skauminui, kad jose taip pat yra galimybė pasinaudoti šaldytuvais, jei tuo metu yra laisvų vietų. Savivaldybė taip pat tarpininkavo, kad padėtų išnuomoti Kėdainių ligoninei šaldymo treilerį.

„Medikams šiuo metu labai sunkios ir įtemptos dienos. Galbūt dėl didelio darbo krūvio ar nuovargio neapdairiai viešai išsprūdę netikslūs žodžiai sukėlė tokią reakciją. Šiuo metu padaryta viskas, kad tokių problemų ateityje nebeturėtų kilti“, – teigia. J. Liutkienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite