Angle down Atgal

Švarus vanduo pažadėtas balandį

Surengtas Savivaldybės, UAB „Akmenės vandenys“ ir UAB „Eigesa“ vadovų ir atstovų susitikimas, kuriame iškeltas esminis klausimas: kada bus baigta Naujosios Akmenės vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija ir miesto gyventojai galės vėl naudoti švarų, malonaus kvapo vandenį.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Savivaldybės tarybos nariai Albinas Klimas ir Ramūnas Stonkus, Administracijos direktorė Aromeda Laucienė, direktorės pavaduotojas Artūras Pekauskas, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos pavaduotojas Svajūnas Vilkas, UAB „Akmenės vandenys“ direktorius Arvydas Suodis ir direktoriaus pavaduotojas Svajūnas Žąsytis, generalinės rangovės UAB „Eigesa“ atstovas ir Naujosios Akmenės nugeležinimo įrenginių statybos vadovas Regimaldas Nemanis bei komercijos direktorius Žygimantas Steponavičius.

Susitikimo dalyviams papasakota, kad rajono centro vandentvarkos projekto pagrindiniai darbai jau atlikti, tačiau jų pabaigti iki kovo 1-osios, kaip tikėtasi, nepavyks. UAB „Eigesa“ atstovai pabrėžė, jog pagrindinė to priežastis – itin sudėtingas objektas, sukėlęs „sudėtingą statybinę situaciją, kurios negalėjo numatyti nei užsakovas, nei rangovas“. Jos sudėtingumą lėmė keli faktoriai, dalis jų – specifiniai. Antai pradėjus rekonstrukcijos darbus paaiškėjo, jog Gaudžiočių vandenvietėje sovietmečiu įrengti du vandens rezervuarai yra netipiniai: ne atskiros talpyklos, o tarsi susisiekiantys indai. O juk planuota buvo, jog vieną talpyklą atjungus remontuoti, vanduo bus tiekiamas iš kitos. Tačiau dėl netipinių vandens rezervuarų teko atjungti juos abu ir vandenį gyventojams tiekti nevalytą tiesiai iš gręžinio. Dėl to ir kilo didžiausios bėdos, kai iš čiaupų pradėjo tekėti rudas, neskanaus kvapo vanduo. Išskirtinę svarbą turi ir kita ypatybė: Naujoji Akmenė aprūpinama vandeniu ne iš kelių, o iš vienintelės vandenvietės, tad kito pasirinkimo iš kur tiekti vandenį nebeliko.

Savivaldybės meras V. Mitrofanovas ir Administracijos direktorė A. Laucienė reikalavo tikslios datos, kada miestelėnai gaus švarų vandenį.

Po derybų susitarta, jog nugeležintas vanduo į vamzdžius bus tiekiamas nuo balandžio 30 dienos. Siekiama, kad nauja vandens nugeležinimo įranga būtų sumontuota iki kovo 15 dienos, vėliau bus atliekami bandomieji ir kiti būtini darbai. Kovo 23-iąją dar vienas užsakovų ir rangovų susitikimas numatytas Gaudžiočių vandenvietėje – bus norima įsitikinti, kaip vykdomi pažadai.

Nuo 1974 metų iki šių dienų eksploatuoti Naujosios Akmenės miesto nugeležinimo įrenginiai buvo avarinės būklės. Jų statyboje naudotus plieninius vamzdynus per 45 eksploatavimo metus suardė korozija. UAB „Akmenės vandenys“ ėmėsi įgyvendinti projektą „Vandens gerinimo įrenginių statyba (rekonstrukcija) Akmenės rajone“, „Naujosios Akmenės miesto vandens gerinimo įrenginių statybos (rekonstrukcijos) darbai“. Naujųjų Gaudžiočių vandenvietės nugeležinimo įrenginių statybos darbų kaina per 1, 2 milijono eurų. Iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo skirta pusė sumos. Likusia lėšų dalimi turėjo prisidėti UAB „Akmenės vandenys“. Tam tikslui bendrovė ketino imti banko paskolą. Pagal Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikos nuostatas paskolos lėšos būtų buvę įskaičiuotos į geriamojo vandens kainą, tuomet ji būtų padidėjusi visiems rajono vartotojams. Tuo tarpu Europos Sąjungos investicinių fondų ar savivaldybių skirtos lėšos į vandens kainą neįskaičiuojamos – vertinamos kaip dotacija. Į tai atsižvelgdama Savivaldybė ir priėmė sprendimą skirti trūkstamą sumą – 600 tūkstančių eurų – iš biudžeto lėšų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite