Angle down Atgal

Kėdainių rajone koronavirusu serga 806 žmonės

Kėdainiai per pastarąsias dienas yra labiausiai sergančių rajonų penketuke. Šis rodiklis visiškai nedžiugina ligonių, tačiau padeda suvaldyti ir izoliuoti sergančius bei rodo realią padėtį. 

Pagal naujų susirgimų skaičių per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų šiuo metu mūsų savivaldybės rodiklis yra 1 347  (Lietuvoje – 858,6). Šiuo metu serga 806 gyventojai, pasveiko 125, mirė 9, dėl kitų priežasčių – 5. Pastarosiomis dienomis daugiausia testų atlikta lapkričio 24 dieną – 253. Iš jų 95 buvo teigiami.  Tyrimų dalis per paskutines 7 dienas yra 32,8 %. Išsisaugokite duomenų šaltinį, kad galėtumėte sekti informaciją https://bit.ly/3m0miRc.  Teigiamų atvejų skaičius per 7 dienas 32,8 %.

Savivaldybės gydytoja, ekstremalių situacijų centro vadovė Ramunė Kabošienė teigia, kad tokiai padėčiai ruošėsi kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais. Priėmus sprendimą turėti mobilų punktą pačiuose Kėdainiuose ir veikiančią Karščiavimo kliniką, vis daugiau tyrimų galime atlikti ir vis daugiau ligos atvejų galime identifikuoti  bei izoliuoti žmonių. Atliekant daug tyrimų, daugiau atvejų ir nustatoma. Atidarius mobilų punktą Kėdainiuose, kėdainiečiai aktyviai tiriasi dėl COVID-19. Didesnis tyrimų skaičius parodo daugiau sergančių, o taip pat ir asmenų, turėjusių kontaktą su sergančiuoju, kuriems savalaikiai skiriama saviizoliacija, tokiu būdu efektyviai valdant infekciją rajone. 

Šiuo metu Kėdainių ligoninėje serga 39 darbuotojai, saviizoliacijoje 20 darbuotojų. Personalas nuolat testuojamas. Skubią chirurginę-traumatologinę pagalbą Kėdainių gyventojams teikė ir teikia VšĮ Raseinių ir Jonavos ligoninės. Dėl darbuotojų trūkumo laikinai sujungti psichiatrijos, neurologijos, vidaus ligų skyriai, teikiama skubi pagalba, planinė pagalba sustabdyta. Jeigu turite siuntimą pas gydytojus specialistus Konsultacijų poliklinikoje, tą pačią dieną būtinai pasitikrinkite ligoninės „facebook“ profilyje, ar Jūsų gydytojas dirba. Ten nuolat skelbiama informacija, kokie gydytojai nedirba dėl koronaviruso.   

Visos paslaugos gyventojams teikiamos priėmimo-skubiosios pagalbos, reanimacijos, vaikų ligų, akušerijos-ginekologijos skyriuose, skausmo klinikoje, dienos stacionare, ambulatorinės reabilitacijos skyriuje, konsultacinėje poliklinikoje. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje šiuo metu serga 5 darbuotojai ir 19 pacientų. Iš viso šiame skyriuje gydosi 37 pacientai. Visi teigiamus testus turintys pacientai izoliuoti. Kadangi visi jie serga nesunkiai pagal naujausias epidemiologų rekomendacijas suformuotas vadinamas kovidinis.  Į skyrių jau kuris laikas nauji pacientai neguldomi. 

COVID-19 skyriuje, kaip ir buvo, yra  50 lovų. Dabar čia iš visos Lietuvos gydomi 44 sunkūs arba vidutinio sunkumo pacientai, kuriems reikalinga arba dirbtinė plaučių ventiliacija, arba deguonies terapija.  Iš viso nuo skyriaus atidarymo pradžios (lapkričio 7 dienos) čia buvo gydyti 98 pacientai, 41 pasveiko, 13 iš jų mirė.  Skyriuje yra 51,25  etato.  10,75 etato dirba gydytojai, 23,5 etato dirba slaugytojos ir 17 slaugytojų padėjėjų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite