Angle down Atgal

Kėdainiai išlieka labiausiai sergančių miestų ir rajonų dešimtuke

Nors susirgimų skaičius per kelias pastarąsias dienas nepaaugo taip drastiškai ir netgi vos vos pakrito, tačiau Kėdainiai vis dar yra labiausiai sergančių miestų ir rajonų dešimtuke. Naujų pacientų ir toliau nepriima Kėdainių ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo, chirurgijos, traumatologijos ir ausų, nosies, gerklės skyriai.

Pagal naujų susirgimų skaičių per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų šiuo metu mūsų savivaldybės rodiklis yra 1 097,5 (Lietuvoje – 814,3). Pirmadienį jis buvo - 1 130,6 (Lietuvoje – 808,1). Šiuo metu serga 659, pirmadienį buvo 661 sergantis žmogus. Naujų mirčių nebuvo. Aktualią statistiką galite stebėti kasdien https://bit.ly/3m0miRc.  Teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas yra 29,5%.

Šitas laikotarpis yra gana sudėtingas. Daug žmonių yra uždarose patalpose, o tai puiki terpė pasigauti virusą ir užsikrėsti, todėl visuomenės sveikatos specialistai, epidemiologai kaip maldą kartoja abėcėlę: laikykitės socialinio atstumo, venkite visų įmanomų kontaktų, likite namuose ir vėdinkite patalpas. „Virusas cirkuliuoja mūsų visuomenėje ir reikia išmokti su juo gyventi“,- taip sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro  Kauno departamento užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, kuri visą šį sunkų mėnesį kartą per savaitę aptaria viso Kėdainių rajono situaciją su savivaldybės vadovais.

Primename gyventojams,  kad labai svarbu ypatingai saugotis, stengtis niekur nevaikščioti ir labai atidžiai stebėti savo sveikatą. Pajutę simptomus, kreipkitės į savo šeimos gydytojus ir vykite testuotis. 

Fiksuojami nauji atvejai rajone yra ten, kur yra senesni nepasibaigę židiniai arba pavieniai atvejai įstaigose. Didesnė dalis atvejų yra šeiminiai. Aktyvūs židiniai nustatomi atliekant profilaktinius tyrimus.

Slaugos ir socialinės globos įstaigose Kauno apskrityje registruoti 53 nauji COVID-19 ligos atvejai, iš jų tik vienas Kėdainių ligoninės Slaugos skyriuje. Stabilizavosi padėtis Dotnuvos slaugos namuose ir Josvainių socialiniame ir ugdymo centre. Po paskutinionustatyto koronaviruso infekcijos atvejo įstaigose yra praėjęs 14 dienų inkubacinis laikotarpis. Kėdainių socialinės globos namuose yra trys pavieniai atvejai. Atsiradus nors vienam naujam atvejui, 100 procentų bus profilaktiškai tiriami visi gyventojai. 

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre serga 5 darbuotojai, vienas Akademijos ambulatorijoje. Sudėtingiausia situacija yra Kėdainių ligoninėje. Šiuo metu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, serga 27 darbuotojai ir 15 pacientų. Slaugos skyriuje serga penki darbuotojai ir 6 pacientai. Direktorius Stasys Skauminas, valdydamas epidemiologinę įstaigos situaciją, jungia skyrius, perskirsto ligonius ir nuolat suderina budėjimus dirbantiems gydytojams bei dezinfekuoja patalpas.  Pasak jo,situacija keičiasi kasdieną, net kas valandą. Kol kas chirurgijos, traumatologijos ir ausų nosies, gerklės skyriai dar nepriima pacientų. Visiškai nepriima naujų pacientų Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. Ir taip dar bus mažiausiai iki gruodžio 1 dienos. Ligoniai ir toliau vežami į Raseinius, nes ten nėra COVID-19 skyriaus. Mūsų rajono ligoninėje esančiame „kovidiniame skyriuje“ iš 50 lovų su deguonimi 40 užimtos, dar 10 yra laisvų. Dvi iš dviejų lovų su dirbtiniais plaučių vėdinimo aparatais yra užimtos. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite