Angle down Atgal

Kazlų Rūdos šventė pritraukė tūkstančius lankytojų!

Pirmajį rudens šeštadienį visų Marijampolės, Prienų bei Kauno apskrities gyventojų žvilgsniai nukrypo į Kazlų Rūdą, nes čia, rugsėjo 7- 8 dienomis šurmuliavo miesto šventės renginiai.

Šiemet pakeitusi pavadinimą, atsisakiusi „Rugsėjo fiestos“ bei išbandžiusi naują šventės vietą – pačią miesto širdį, Kazlų Rūdos šventė padovanojo nepamirštamų įspūdžių visų muzikinių skonių bei amžiaus žiūrovams. Renginių vedėjas Jonas Radzevičius, humoristas Justinas Jankevičius, įžymieji atlikėjai Gytis Paškevičius, Jonas Nainys, Aistė Pilvelytė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas – šie gerai apgalvoti renginio koziriai drauge su gausia šventės organizavimo komanda pasiteisino su kaupu, užtikrino sklandžią šventės eigą bei pritraukė mases žiūrovų – jų per visą šventę suskaičiuota beveik penki tūkstančiai.

„Ar Kazlų Rūdoje gali per vieną dieną ir vienoje vietoje šypsenomis nušvisti tūkstančiai veidų? Ar realu, kad susitiks ir apsikabins šimtai ilgai nesimačiusių žmonių? Ar pasiteisins nauja vieta? Ar pirmasis blynas neprisvils priekaištais? Atsakymai akivaizdūs. Ačiū Visiems. Jautru būti tarp Jūsų.“ – šventės įspūdžiais dalinosi vienas iš šventės šeimininkų, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška.

Nuo pat ryto iki vėlaus vakaro mažuosius šventės lankytojus viliojo gausios pramogos net keliuose nemokamuose batutuose, piešimas ant veidukų, specialios edukacinės programos ir kitos veiklos, prie kurių nusidriekė eilės susidomėjusių. Netrūko ir sportinių varžybų, o jose šiemet itin gausiai registravosi bei savo jėgas išbandė įvairių sporto šakų komandos. Vidurdienio metu šventės dalyvius pakvietė speciali Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos programa „Toks jau tas džiazas“, gabiausi moksleiviai spalvino klausytojų emocijas muzikos garsais, o čia pat netoliese, dailės skyriaus atstovai tapė šias emocijas ant drobės. Šventės metu kursavo specialus transportas visoje Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje, todėl pasiekti aktualias vietas buvo lengviau bet kokio amžiaus kazlųrūdiečiams. Tvarką padėjo prižiūrėti gausus savanorių būrys, prie kurio mielai prisijungė ir Kazlų Rūdos šauliai, ir skautai, ir policija.

Popiet, Jaunimo erdvėje surengta analogų neturinti Diskusijų popietė, kurią moderavo vienas žinomiausių humoro meistrų Justinas Jankevičius, kalbinęs merą Mantą Varašką. Iškart po diskusijos žiūrovai buvo kviečiami atrasti savyje šėlsmo dvasią – vyko parodomoji Afrikos būgnų programa, įtraukianti visus į afrikietiško ritmo linksmybes. Gatvėje greta savivaldybės šurmuliavo interaktyvi verslo ir amatų erdvė, gausiai lankomuose stenduose buvo galima įsigyti rankų darbo gaminių bei susipažinti su Kazlų Rūdoje veikiančiomis įstaigomis, bendruomenėmis.

Prasidėjus vakarinei renginio daliai Didžiojoje scenoje, publiką meistriškai valdė renginių vedėjas Jonas Radzevičius, scenoje žiūrovai išvydo „Duokim garo“ laidos laureates – „Vilainių“ ir „Zyplių dvaro“ kapelas. Netrūko ir staigmenų, žiūrovus nustebino netikėtas dainininkės Aistės Pilvelytės pasirodymas, išjudines visus kazlųrūdiečius ir miesto svečius. Šventės kulminacijoje visi pasinėrė į legendines Gyčio Paškevičiaus dainas, kurias darniu choru drauge dainavo gausi minia susirinkusiųjų. Pirmąją dieną pabaigė diskoteka su radistu Jonu Nainiu, dar žinomu kaip DJ Jovani.

Antrąją Kazlų Rūdos šventės dieną visi buvo kviečiami dalyvauti Šv. Mišiose už Kazlų Rūdos kraštą, po Šv. Mišių įteikta dovana miestiečiams – nemokamai sausakimšoje bažnyčioje savo koncertą dovanojo kraštiečiai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Skambant gražiausioms giesmėms bei patriotinėms dainoms, daugelis ne tik turiningai pabaigė miesto šventę, bet ir nubraukė ašarą, apimti emocijų. Kitais metais planuojama švęsti jubiliejinę 20-tąją Kazlų Rūdos šventę, todėl tikimąsi sulaukti dar gausesnių renginių bei lankytojų iš visos Lietuvos!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite