Angle down Atgal

Kazlų Rūdos savivaldybės taryboje TS-LKD frakcija traukiasi iš valdančiosios daugumos

Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos. Pasak frakcijos atstovo, mero pavaduotojo M. Žitkaus, TS-LKD nebegali tęsti darbo, grindžiamo mero Manto Varaškos vienasmeniais ir vienašališkais sprendimais, kuriančiais įtampą savivaldybės institucijų ir politikų veikloje, keliančiais grėsmę savivaldybės biudžeto ir finansinių įsipareigojimų vykdymui. 

„Tai nėra skubotas sprendimas. Pastaraisiais mėnesiais ieškojome bendro darbo komandoje principų, taisyklių, tačiau tenka pripažinti, kad koalicijos partnerių bendradarbiavimo ir darbo komandoje supratimas yra visiškai skirtingas. Negana to, susilaukėme nepagrįstų mero kaltinimų, neva mūsų frakcija jau ruošiasi rinkimams ir užkulisiuose rengia ir vykdo į merą nukreiptą puolimą. Atsižvelgiant į tai, kad beveik 2 metus stovėjome greta ir gynėme „Jaunosios Sūduvos" idėjas, niekada viešai nekvestionavome jų, nėjome į jokį konfliktą, tokie kaltinimai mums visiškai nesuprantami ir nepriimtini", – teigia TS-LKD frakcijos seniūnas Domantas Ozerenskis.  

M. Žitkus ir A. Matukynė pasitraukė iš pareigų 

Vasario 6 d. TS-LKD frakcijos nariams vienbalsiai nutarus trauktis iš valdančiosios daugumos, mero pavaduotojas M. Žitkus bei frakcijos deleguota administracijos direktorės pavaduotoja Asta Matukynė vasario 8 d. įteikė Kazlų Rūdos merui atsistatydinimo prašymus.  

„Kas TS-LKD frakcijos narius paskatino nebetęsti darbo su meru M. Varaška ir jo vadovaujama „Jaunąja Sūduva"? Savo ir kolegų vardu galiu tvirtai atsakyti – kardinaliai išsiskyręs požiūris į 2021 m. savivaldybės biudžeto formavimą, ne toks jau ir slaptas mero buriamos naujos daugumos su socialdemokratais faktas, išryškėjusios klaidos dėl skubėjimo įgyvendinti projektus bei pademonstruotas mero ir „Jaunosios Sūduvos" frakcijų atstovų nepasitikėjimas tiek mano, tiek administracijos direktorės pavaduotojos darbu", - sako M. Žitkus. 

TS-LKD frakcija taip pat neslepia nusivylimo vienašališku mero sprendimu daugiau kaip puse milijono eurų sumažinti socialinės paramos sričiai tenkančias lėšas, dalį jų nukreipiant į infrastruktūrinių sumanymų įgyvendinimą.  

„Mūsų, kaip socialinę sritį kuruojančių partnerių nuomonės, nebuvo atsiklausta. Tačiau neketiname likti nuošalyje, kuomet mažas pajamas turintys Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai gali likti be kompensacijų už brangų šildymą, be paramos gavimo nelaimės atveju, be galimybės sulaukti socialinės rūpybos specialistų pagalbos. Todėl frakcijos vardu parengėme ir pateikėme siūlymą šių metų biudžete bent 300 tūkst. eurų grąžinti į savivaldybės biudžeto socialinės paramos teikimo eilutę", - teigia M. Žitkus.  

Tuo metu A. Matukynė pažymėjo, kad dirbti nuolatinėje įtampoje, perdėtoje kontrolėje, kur yra kvestionuojami administracijos vadovų sprendimai, kurstomas dirbtinio nepasitikėjimo jausmas, nenori ir neketina. „Mero atsainus požiūris į komandinį darbą, nuolatinis tiesioginis kišimasis į administracijos skyrių veiklą, itin didelis krūvis ir tempas, nuolat kėlė įtampą administracijoje, darbuotojai pervargo, tapo pikti, pradėjo bijoti kelti klausimus, bijoti reikšti savo nuomonę. Vienai skyriaus vedėjai darbo grupėje iškėlus aktualius klausimus merui, jos atžvilgiu mero iniciatyva buvo inicijuotas galimo tarnybinio nusižengimo tyrimas. Tai morališkai prislėgė visą komandą", - neslėpė A. Matukynė. 

Opozicine pasiskelbusios TS-LKD frakcijos nariai D. Ozerenskis, M. Žitkus, M. Tamašauskienė, R. Navickas nuo šiol sieks užtikrinti, kad Savivaldybės taryboje būtų priimami pamatuoti, realias savivaldybės biudžeto galimybes atitinkantys sprendimai. 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite