Angle down Atgal

Kavos pasirinkimo gidas: ką svarbu žinoti prieš perkant?

Tikriausiai vargiai rastume žmogų, kuris visiškai negertų ir net nemėgtų kavos. Greičiausiai toks asmuo dar nėra atradęs savojo skonio gėrimo. Daugeliui ramus ir jaukus ryto pradžios ritualas neįsivaizduojamas be karšto kavos puodelio. Tačiau, jeigu kada teko uoliai rinktis ir ilgai ieškoti to savojo skonio, pavyzdžiui, norint atrasti sau skaniausią vyną, šokoladą ar net sūrio rūšį, tikriausiai pritarsite, kad skonis draugų neturi. Lygiai taip pat ir kavos pasirinkimui kartais tenka skirti nemažai dėmesio, iki kol atrandamas tas tikras, tik jums skirtas skonis. Sutikite, skanios kavos puodelis – tai geros dienos pradžia.

Kava ne tik suteikia malonumą ją geriant, bet ir tonizuoja, suteikia energijos, žinoma, jei vartojate ją su kofeinu. Tiesa, čia, kaip ir kalbant apie bet kokį maistą ir gėrimus – būtinas saikas. O tam, kad jau pagamintos kavos arba jų pupelių pasirinkimas neapkarstų, siūlome šiek tiek susipažinti apie protingą šių produktų pasirinkimą. Kaip žinia, daugelis dabar geria ne pirktinę kavą, o ruošią ją patys namuose kavos aparatuose. Todėl labai svarbu įsigyti tik kokybiškus gaminius.

Kavos pupelės: ką svarbu žinoti prieš perkant jas?

  • Šviežumas. Viešojoje erdvėje vis dar sklando mitas, kad kava amžinai išlieka šviežia. Kiti teigia priešingai, kad gaminys apskritai galioja tik 2 savaites. Šiuo klausimu visada bus dvejopų nuomonių. Tačiau tiesa ta, kad nereikia tikėti griežtais mitais. Kavos pupelės priklauso vaisių ir uogų maisto kategorijai. Tik tiek, kad tie vaisiai yra kruopščiai perdirbti bei apdoroti, todėl šviežumas čia išties atlieka labai svarbų vaidmenį. Jeigu norite pirkti tik kokybišką kavą, visada ant pakuotės ieškokite atspausdintos skrudinimo datos ir pagal ją spręskite, ar gaminys vis dar tinkamos naudoti. Prie šios datos pridėkite 2 – 3 savaites – tokį periodą kava bus pati skaniausia.Laikui bėgant, skrudintos kavos pupelės gali pakeisti gėrimo skonį – jis gali būti nebe toks intensyvus.

  • Rūšis. Kavos pupeles internetu parduodamos labai dažnai ir tai suteikia žmonėms paprastesnį rinkimąsi ir pirkimą, kadangi galima ramiai pasiskaityti aprašymus. Taigi pirkdami ne tik rinkitės patikimą tiekėją, bet ir atidžiai skaitykite aprašymus. Nuo tinkamai pasirinktos kavos pupelių rūšies priklausys, ar nenusivilsite gėrimu.Tikriausiai jau žinote, kad yra daugiau nei 100 kavos rūšių, tačiau pačios populiariausios ir dažniausios tik dvi. Tai „Arabica“ ir „Canephora“, dar kitaip vadinama „Robusta“. „Arabica“ sudaro 75 % viso pasaulio kavos produkcijos. „Robusta“– kietesnės pupelės, atsparesnės kenkėjams ir auga mažesnio aukščio. „Robusta“ turi daugiau kofeino nei „Arabica“ ir pasižymi ryškesniu skonio intensyvumu, tačiau nėra tokia rafinuota, kaip „Arabica“.

  • Apdirbimo būdas. Kavos pupelės apdirbamos skirtingais būdais, kas vėlgi suteikia joms kitokias skonio savybes. Jūs galite rinktis natūraliai apdorotas arba perplautas pupeles. Pastarosios suteikia rafinuotą skonį ir stiprų aromatą, o natūraliai apdorotos pupelės savo skoniu yra saldesnės.

  • Kiekis ir kaina. Kavos pupelės dažniausiai parduodamos pakuotėmis po 1 kg, tačiau galimi ir kiti svorio pasirinkimai. Vis dėlto nerekomenduojama prisipirkti per daug, jeigu dar nesate atradę to savojo skonio. Kavos pupelės ir už jas sumokama kaina tiesiogiai priklauso ne tik nuo perkamo kiekio, bet ir nuo rūšies. Tiesa, tikrai ne visada brangiausia prekė bus skaniausia. Jums teks eksperimentuoti iki kol atrasite sau skaniausią kavos gėrimą.

Kavos pupelės dažnai parduodamos internetu, todėl siūloma rinktis ramiai ir atidžiai. Taip pat didelę įtaką šio gėrimo skoniui daro ir kokybiški kavos aparatai. Jeigu nesate tikri, ką pasirinkti, skaitykite atsiliepimus ir konsultuokitės su pardavėjais, išsakydami savo skonio poreikius.

Tuomet kiekvienas jūsų rytas prasidės puikiai bei energingai su skaniu kavos puodeliu rankose!


Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite