Angle down Atgal

Kauno „Žalgirį“ sustiprino NBA patirties turintis prancūzas A. Tupanė

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandą papildė dar vienas naujokas - Akselis Tupanė (Axel Toupane). Su 201 cm ūgio prancūzu buvo pasirašyta sutartis pagal formulę „1+1“.

Prieš kelias dienas 25-ąjį gimtadienį šventęs A. Tupanė „Žalgiryje“ pakeis Lietuvos čempionų ekipoje taip ir nedebiutavusį Roisą O'Nylą (Royce O'Neale). Prieš mėnesį su amerikiečiu sudarytoje sutartyje buvo numatytas punktas, kad sulaukęs garantuoto kontrakto pasiūlymo iš Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) klubo, R. O'Nylas galės jį priimti. Būtent taip ir atsitiko, kai po pasirodymo NBA Vasaros lygoje R. O'Nylui garantuotą sutartį pasiūlė „Utah Jazz“ komanda.

Beje, abu su „Žalgiriu“ susiję žaidėjai buvo komandos draugai šių metų Vasaros lygos varžybose. Puolėjai sužaidė po penkerias rungtynes „New Orleans Pelicans“ gretose. Čia kiek geresnę statistiką turėjo A. Tupanė, vidutiniškai pelnydavęs po 7,8 taško ir atkovodavęs po 3,2 kamuolio bei iš toli atakuodavęs 50 proc. taiklumu.

Savo profesionalo karjerą 2011-2012 m. sezone A. Tupanė pradėjo Strasbūro SIG komandoje, kurioje rungtyniavo iki 2015 m. vasaros. Tuomet prancūzo karjeros kelias pasuko už Atlanto.

Pabandęs savo jėgas „Toronto Raptors“ ikisezoninėje stovykloje jis vėliau rungtyniavo šios ekipos dukterinėje komandoje NBA Plėtojimosi (NBDL) lygoje, kurioje buvo pripažintas labiausiai patobulėjusiu lygos žaidėju.

Sėkmingas A. Tupanė pasirodymas Plėtojimosi lygoje atkreipė „Denver Nuggets“ klubo dėmesį. 2016 m. kovo mėnesį bandomajam laikotarpiui į Denverį atvykęs prancūzas savo žaidimu greitai įtikino „Nuggets“ vadovus, kurie puolėją pasiliko komandoje iki sezono pabaigos. Aikštėje praleisdamas po 14 minučių A. Tupanė per 21 sužaistas rungtynes rinko po 3,6 taško ir po 1,5 atkovoto kamuolio.

Praėjusiame sezone A. Tupanė NBA lygoje bandė praverti „Milwaukee Bucks“ ir „New Orleans Pelicans“ duris, tačiau šiose komandose sužaidė vos po dvejas rungtynes. Didžiąją sezono dalį jis praleido NBA Plėtojimosi lygoje, kur atstovavo „Toronto Raptors 905“ ekipai.

Toronte A. Tupanė buvo vienas komandos lyderių, rinkdamas po 16,1 taško, 4,1 atkovoto kamuolio ir 3,6 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes, o viename mačų driokstelėjo pelnydamas net 41 tašką.

A. Tupanė yra atstovavęs ir Prancūzijos jaunimo rinktinei, su kuria 2012 m. Europos dvidešimtmečių čempionate pasidabino sidabro medaliais. Rezultatyviausiu finalo krepšininku buvęs A. Tupanė tuomet su komanda nusileido žalgiriečio Edgaro Ulanovo vedamai Lietuvos jaunimo rinktinei.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite