Angle down Atgal

Kauno teismas apeliacine tvarka nagrinės chirurgo Ž. Saladžinsko bylą

Kauno apygardos teismas trečiadienį pradės nagrinėti dėl pacientės mirties nuteisto chirurgo Žilvino Saladžinsko skundą.

Kauno apylinkės teismas Ž. Saladžinską kovą dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir tarnybos pareigų neatlikimo nuteisė dvejų metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Taip pat jam skirta 753 eurų bauda ir dvejus metus uždrausta dirbti medicinos įstaigose.

Apeliaciniame mediko skunde prašoma atnaujinti įrodymų tyrimą, panaikinti kovo 16 dienos Kauno apylinkės teismo nuosprendį ir nuteistąjį chirurgą išteisinti.

Teismo nuosprendį apskundė ir byloje civiliniais atsakovais esančios Kauno klinikos, iš kurių trims nukentėjusiesiems teismo sprendimu priteista atlyginti 120 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Bylos duomenimis, 2015 metais chirurgas pacientei atliko storosios žarnos naviko šalinimo operaciją, tačiau prieš ją nepadarė visų būtinų tyrimų diagnozei patikslinti.

Per operaciją medikas pažeidė moters blužnį, išsivystė kraujavimas ir blužnis buvo šalinama, o šios procedūros metu pažeidus kasą, išsivystė ūmus kasos uždegimas ir pacientė mirė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite