Angle down Atgal

Kauno miesto poliklinikos padaliniuose lankytojų nebeliko

Pirmadienio rytą vos vienas kitas sunegalavęs kaunietis varstė miesto savivaldybei pavaldžios Kauno miesto poliklinikos padalinių Šančiuose, Dainavoje ar kitur kabinetų duris, bet įprastinio vaizdo koridoriuose, kur sėdėdavo daugybė gydytojų priėmimo laukiančių žmonių, nebėra.

„Įsigaliojus Lietuvoje karantinui dėl koronaviruso grėsmės, visas paslaugas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą poliklinika stengiasi suteikti nuotoliniu būdu, Išskyrus, žinoma, tas, kurių nesuteikus žmogui, jo sveikata gali pablogėti tiek, kad tektų ligonį guldyti į ligoninę.

Nuotoliu būdu vyksta vaistų ir medicininės pagalbos priemonių išrašymas, nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir pratęsimas, būtinų tyrimų paskyrimas, taip pat teikiami atsakymai apie tyrimus, konsultacijos. Apie tai esame paskelbę gyventojams, bet gal ne visi tą informaciją perskaitė ar iš kaimynų girdėjo, todėl keli žmonės ryte dar atėjo į mūsų polikliniką“, - naujienų agentūrai ELTA paaiškino 1700 darbuotojų turinčios Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Jis pabrėžė, kad poliklinika veikia ir be įprastinių lankytojų srautų, darbuotojams prastovų nesirengiama registruoti ar dalį personalo siųsti atostogų. Visi dirba telefonu.

„Mano galva, labai išmintingai ministerija elgiasi, stengdamasi sudaryti kuo saugesnes darbo sąlygas medikams, tuo pačiu ir į juos besikreipiantiems gyventojams. Mes dabar negalim teikti planinių odontologijos paslaugų, apribotos pagalbos namuose, fizioterapijos bei kitos paslaugos. O tie, kurie iki šiol jas poliklinikoje teikė, gali atsiliepinėti į skambučius, teikti konsultacijas ir pagelbėti žmogui išvengti pavojaus užsikrėsti koronavirusu, be būtino reikalo išėjus iš namų. Nedarbingumo pažymėjimai izoliavimuisi namuose (tiems, kam tai priklauso) ir toliau bus išduodami neapsilankius poliklinikoje. Tačiau jei vizitas į polikliniką neišvengiamas, lankytojui būtina iš anksto registruotis (telefonu) ir atėjus į polikliniką dėvėti medicininę kaukę.

Paskelbti visi poliklinikos registratūrų telefonų numeriai. O pirmasis paskambinusiojo į polikliniką konsultantas yra konkretaus asmens šeimos gydytojas. Jis telefonu aiškinasi, kokia skambinančiojo sveikatos būklė, ar galimas jos pablogėjimas, lėtinės ligos pasunkėjimas, ar tikrai žmogui jau būtinai reikia aukštesnio lygio specialisto pagalbos. Nes mes negalime beatodairiškai visų siųsti į stacionarą, kadangi ligoninėse ir taip padėtis įtempta, besirengiant galimam viruso paveiktų žmonių antplūdžiui“, - pasakojo P. Kibiša.

Laikinai dėl karantino, kaip ir kitose šalies pirminės sveikatos priežiūros įstaigose, Kauno miesto poliklinikoje neveiks psichikos dienos stacionarai. Nevyks grupiniai užsiėmimai, bet psichiatrai, psichologai pacientus konsultuos nuotoliniu būdu. Nebus atliekami profilaktiniai sveikatos tikrinimai, - paslaugų neteiks Darbo medicinos centras.

Kaip paaiškino P. Kibiša, jo vadovaujama poliklinika dar gerokai iki koronaviruso sukeltos grėsmės žmonių sveikatai ir gyvybėms, įstaigos lėšomis pasistengė aprūpinti šeimos gydytojus mobiliaisiais telefonais.. Šių gydytojų telefonų numeriai paskelbti Kauno miesto poliklinikos internetiniame puslapyje. Tad šeimos gydytojų konsultacijos pasiekiamos kiekvienam poliklinikoje prisirašiusiam gyventojui. Kai skambinančių daug, kartais tenka ilgiau palaukti gydytojų atsakymų bei konsultacijų. Šeimos gydytojai negali izoliuotis ir dirbti iš savo namų, nes jiems būtina prieiga prie pacientų medicininių dokumentų yra tik per poliklinikos sistemą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite