Angle down Atgal

Kauno LEZ: ryški ir įmonių plėtra, ir investicijos į naujus projektus

Nuo 2018-ųjų iki šių dienų Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje Karmėlavoje veikiančios įmonės investavo šimtus milijonų eurų ir sukūrė apie 4 tūkst. darbo vietų.

Pastaraisiais metais Kauno LEZ veiklą pradeda vis daugiau naujakurių – užsienio šalių ar Lietuvos įmonių, taip pat plečiamos ir čia apie dešimtmetį ar ilgiau veikiančios įmonės.

Lietuvoje LEZ veikia Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Kėdainiuose ir Akmenėje. Investuotojai (tiek užsienio, tiek Lietuvos) bene dažniausiai renkasi galimybę įsikurti pakaunėje esančioje Kauno LEZ.

Viena iš šioje teritorijoje veiklą dar 2013-aisiais pradėjusių įmonių yra pakeliamųjų garažo ir pramoninių vartų gamybos kompanija UAB „Ryterna“. Iš pradžių jai pakako gan kuklaus 1,2 ha dydžio sklypo. Bet palaipsniui šiai Lietuvos kompanijai išaugus į įmonių grupę UAB „Ryterna Group“, kurią dabar sudaro kelios įmonės, prireikė gerokai didesnių plotų.

„Ryterna Group“ vadovas Vytautas Rinkevičius Eltai sakė, kad šiuo metu iš 5 modernių padalinių dvi įmonės veikia Kauno LEZ teritorijoje. Čia „Ryterna“ užima jau 10 ha žemės sklypą. Dalyje jo (1,5 ha) prieš kelerius metus įkurdinta skardos profilių gamykla, į kurios statybą investuota apie 5 mln. eurų.

Kauno LEZ yra 534 ha teritorija, kurioje siūlomi žemės sklypai 99-erių metų nuomos laikotarpiui. Iki sklypo ribos atvesti inžineriniai tinklai, patogi geografinė lokacija ir platus kvalifikuotų specialistų pasirinkimas taip pat didina šios LEZ patrauklumą. Verslo pasirinkimą investuoti į Kauno LEZ nemaža dalimi lemia teritorijoje taikomos mokestinės lengvatos.

„Dėl šių lengvatų sutaupytas įmonės lėšas galėjome investuoti į bendrovės pajėgumų plėtrą, tai ir toliau tęsiame. Todėl augantį verslą galime naujomis investicijomis auginti ir toliau. Dabar numatome baigti statyti dar vieną gamybinį priestatą, ir tuomet turėsime šešetą „Ryterna group“ padalinių“, - sakė Eltai įmonių grupės generalinis direktorius V. Rinkevičius.

Kauno laisvoji ekonominė zona sulaukė bene daugiau nei kitos Lietuvoje veikiančios LEZ, užsienio verslo atstovų dėmesio. Pasak Kauno rajono savivaldybės pranešimo, net kelioss pasaulyje žinomos tarptautinės įmonės pasirinko investuoti būtent į šią laisvosios ekonomikos zoną.

ELTA yra skelbusi, kad tarp didžiausių plyno lauko užsienio investuotojų yra Vokietijos automobilių dalių gamintojas „Continental“, JAV kapitalo tarptautinė medicinos produktų gamintoja „Hollister Incorporated“, Vokietijos įmonė „Hella“, gaminanti apšvietimo ir elektronikos gaminius automobiliams.

Laisvosios ekonominės zonos, skirtos pramonės vystymui ir regiono bei valstybės verslo aplinkos gerinimui, labai prisideda prie Lietuvos ir užsienio investicijų pritraukimo. Didžiąją dalį LEZ įmonių pajamų sudaro užsienio kapitalo įmonių pajamos. Prie to nemažai prisideda ir eksportas. Ypač svarbu tai, kad šiose zonose sukuriama tūkstančiai naujų darbo vietų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite