Angle down Atgal

Kauno centre – ugniniu Laisvės fakelu virtusio R. Kalantos atminimui skirti jaunimo renginiai

Ketvirtadienį sukanka 43 metai nuo tos dienos, kai Kauno Laisvės alėjoje, protestuodamas prieš sovietų okupaciją, susidegino vaikinas iš Vilijampolės – Romas Kalanta.

Kaune vyks jo atminimui skirti renginiai. Ketvirtadieio rytą Romainių 1-osiose kapinėse bus padėta gėlių prie R. Kalantos kapo. Po vidurdienio gėlėmis bus pagerbtas ugniniu Laisvės fakelu virtusio kauniečio atminimas ir toje vietoje, kur šis jaunuolis žuvo – Miesto sode, netoli Kauno valstybinio muzikinio teatro. Prieš keliolika metų čia atsirado skulptoriaus Roberto Antinio sukurtas paminklas „Aukos laukas“.

ELTA primena, kad 1972 metų gegužės 14 dieną 19-metis R. Kalanta Kaune centre – Laisvės alėjoje – apsiliejo atsineštu benzinu ir susidegino. Jis paaukojo savo gyvybę protestuodamas prieš sovietų okupaciją ir gindamas teisę gyventi laisvoje Tėvynėje. R. Kalantos užrašų knygelėje liko įrašas: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka".

Šis įvykis nuaidėjo ne tik Sovietų Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. R. Kalantos laidotuvės virto masiniu mitingu ir jaunimo riaušėmis Laisvės alėjoje. Protestuotojai buvo negailestingai tramdomi, panaudojus sovietų ginkluotąsias pajėgas, daugelis jų suimta ir kalinta. Tačiau gyvu laisvės fakelu virtusio jaunuolio auka įžiebė aktyvesnį lietuvių tautos pasipriešinimą okupantams. Tai tapo pamatu vėlesnei visų Lietuvos įvykių grandininei reakcijai, kuri galiausiai peraugo į Sąjūdžio judėjimą.

Svarbiausias R.Kalantos atminimui šiemet skirtų renginių Kaune akcentas numatytas ketvirtadienio popietę, kai Muzikinio teatro sodelyje prasidės Muzikos ir saviraiškos festivalis „Rokas už Laisvę“. Kauniečiai bus pakviesti į jaunimo akciją, jiems bus pristatyta akustinė programa „Šimtas pavasarių“.

Vakare teatro sodelyje Laisvės alėjoje vyks Roko grupių koncertas. Dalyvaus grupės „Piligrimas“, „Leav“, „Wild Reason“, „Sutemon“, „Huge Soul“, „Reck 4 Less“, „Only Once“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite