Angle down Atgal

Kauno 612-ąjį gimtadienį rengiasi švęsti ir Maironio namai

Sušvelnėjus karantino sąlygoms, atvėręs duris ir sulaukęs pirmųjų lankytojų, Maironio lietuvių literatūros muziejus rengiasi dalyvauti ir gegužės 23-iąją vyksiančioje Kauno miesto 612-ojo gimtadienio šventėje.

Tądien, kaip praneša muziejus, visi, užsukę į Maironio namus Kauno senamiestyje, galės nemokamai tiek nuolatines ekspozicijas, tiek parodas apžiūrėti, tiek renginiuose dalyvauti. Bilietų pirkti nereikės ir kituose muziejaus padaliniuose.

Vaikų literatūros muziejus gegužės 23-iosios vidurdienį kvies į Juliaus Kaupo skaitymus, skirtus šio rašytojo 100-mečiui. „Muziejaus sodelyje ant amfiteatrinių laiptų pristatysime urbanistinės pasakos pradininką J. Kaupą, balsu skaitysime rinkinio „Daktaras Kripštukas pragare“ pasakas, vaidinsime su lėlėmis ir veikėjų kostiumais“, – teigia muziejaus darbuotojai.

ELTA primena, kad Julius Vytautas Kaupas (1920–1964) gimė Kaune, mokėsi Jėzuitų gimnazijoje, 1939-aisiais baigė Karo mokyklą, 1944 metais – medicinos studijas Vytauto Didžiojo universitete ir tais pačiais metais pasitraukė į Vakarus. Literatūros kūryba susidomėjo dar gyvendamas gimtinėje, tačiau pirmąją savo knygą „Daktaras Kripštukas pragare“ išleido jau užsienyje, 1948-aisiais. Tiubingene studijavo farmacijos mokslus, Fribūro universitete – filosofiją ir literatūrą. 1950-aisiais iš Vokietijos persikėlė į JAV, dirbo gydytoju. J. Kaupas buvo pasakų, novelių, kritikos straipsnių autorius.

Maironio muziejaus padalinys – Salomėjos Nėries memorialinis muziejus Palemone, ant Kauno marių kranto, ateinančio šeštadienio popietę rengia ekskursiją „Tarp Salomėjos ir Bernardo obelų“. Anot organizatorių, Palemonas – įdomi Kauno dalis mitiniu pavadinimu. Prieš 83 metus čia įsikūrė jaunų menininkų šeima. Skulptorius Bernardas Bučas suprojektavo ir pastatė tais laikais modernų namą, su poete Salomėja Nėrimi pasodino puikų sodą, gėlyną. 1962 metais čia atidarytas S. Nėries memorialinis muziejus, kuriame iki šiol gyva menininkų šeimos įsikūrimo bei gyvenimo istorija.

„Tarp žydinčių obelų, gausybės paukščių čiulbesy išgirsite pasakojimą apie šią su meile kurtą sodybą“, – kviečia muziejus.

O Maironio lietuvių literatūros muziejuje gegužės 23-iąją vyks ekskursija „Pasivaikščiojimas po Maironio sodą“. Čia bus galima sužinoti, kokias gėles labiausiai mėgo poetas, kurie sode augantys medžiai dar mena jo žingsnius, kodėl sodo viduryje stovi „Kristaus“ statula?

„Kartu su gide pasivaikščiosite po pavasariškai žaliuojantį Maironio sodą, susipažinsite su Maironio – sodininko asmenybe, o po ekskursijos turėsite galimybę aplankyti poeto memorialinį butą bei apžiūrėti muziejuje veikiančias parodas“, – teigiama muziejaus pranešime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite