Angle down Atgal

Kauniečiai vyrai išduoda, kas jiems yra vyriškumas iš tikrųjų

Gyvename laikais, kai vyrams nebereikia nei medžioti mamutų nei kariauti dėl teritorijos. Tai kas svarbu šiuolaikiniam vyrui? „Old Town barbers“ barberiai ir klientai pasakoja, ką jiems reiškia būti vyru, kada jie jaučiasi vyriški ir koks yra tipinis šiandienos vyras.

Tikras vyras – mandagus, darbštus ir atsakingas

Nepaisant to, kad feministinės idėjos dabar labai populiarios, klientas Lukas sako, kad tikras vyras turi mokėti asistuoti – „Man malonu, kai galiu moteriai pagelbėti panešdamas sunkų krepšį, atidaryti duris, padėti apsirengti paltą. Tėvas mane to išmokė ir man taip elgtis atrodo mandagu ir teisinga.“

Štai klientas Vidas pateikė visiems gerai žinomus bruožus – „Svarbu vyras darbo nebijotų. Nesvarbu, ar reiktų vinį įkalti, ar malkas kapoti. Bet šiuolaikiniai vyrai gali daug daugiau. Ir prie namų ruošos prisidėti, bent puodus indaplovėn sukrauti, vaikus iš darželio parvežti. Kuo daugiau darau dėl savo šeimos, tuo vyriškesnis aš jaučiuosi.“

„Aš jaučiuosi vyriškas, kai prisiimu atsakomybę. Už savo sveikatą, finansus, jausmus ir poelgius. Manau, kad vyrui svarbu laikytis žodžio. Tiek duoto sau, tiek kitam. Taip pat tikiu, kad šiuolaikinis vyras turi nebijoti parodyti savo silpnumo ar baimės. Nes tai rodo, kad objektyviai vertini situaciją, bei žinai galimas grėsmes ar numatai kliūtis.“ – pasakoja barberis Eimantas.

Kodėl vyrai veda, o moterys – išteka?

„Man, būti vyru, pirmiausia reiškia būti vedliu. Nes ne veltui sakoma, kad vyras veda, o ne išteka. Tai vyras turi vesti moterį ir vaikus per gyvenimą. Ir kalbu ne tik apie finansinį aprūpinimą. Tai kur kas daugiau. Svarbu turėti aiškiai apsibrėžtas vertybes, tikslus, vizijas ir kryptingai judėti vadovaujantis savo galva.

Dabar labai sureikšminama vyrų finansinė pozicija. Tačiau manau, kad vyras turi būti stiprus ne tik savo pinigais, bet ir emociškai, mentaliai. Turėti tvirtą ir pagrįstą nuomonę jam svarbiais klausimais. Tikiu, kad smalsumas taip pat yra labai vyriškas bruožas. Nes tik domėdamasis ir ieškodamas atsakymų gali priimti pasvertus sprendimus.“ – sako barberis Eimantas.

Kaip atrodo šiuolaikinis vyras?

Ankstesni laikmečiai turėjo gana ryškius mados diktuojamus bruožus, kurie net galėjo nusakyti vyro statusą. Tačiau dabartiniai kanonai daug tolerantiškesni. Barberis Eimantas būtent apie tai ir kalba – „Šiuolaikinio vyriškumo samprata labai plati. Nuo ilgaplaukio ilgabarzdžio tik šia diena gyvenančio gėlių vaiko iki gyvenimą minučių tikslumu planuojančio pragmatiško pardavimų vadybininko. Manau svarbiausias šiuolaikinio vyro bruožas yra laisvė būti, kuo nori. Ir drąsa, neprisiimti primestų gyvenimo taisyklių.“

„Atradęs savo stilių aš tapau kitu žmogumi. Kompleksuodavau dėl smakro, nejaukiai jausdavausi dėl neproporcingo veido. O sutikęs savo barberį aš pasikeičiau ne tik išoriškai, bet ir vidumi. Naujas plaukų ir barzdos stilius man padėjo pasijusti drąsesniu, vyriškesniu, patrauklesniu. Žinau, kad ne išvaizdoje slypi žmogaus stiprybė. Tačiau jei man tiek užteko, kad galėčiau imtis drąsių veiksmų ir sprendimų, gal verta išbandyti? Juolab, kad stilius yra ir saviraiškos būdas.“ – sako klientas Paulius.

„Old Town barbers“ stengiasi būti vieta, kur vyriškumas – tai laisvė būti tokiu, kokiu tik nori. Atrasti savo stilių iš naujo arba priešingai, ištikimai sekti tai, kas jau patinka. Pasilepinti profesionalia paslauga ir skirti laiko savo malonumui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite