Angle down Atgal

Kaune vaikų teisių darbuotojai išvydo tikrą košmarą: nuo išmatų ir nekeistų vystyklų vaikui atsivėrė žaizdos

Sureagavę į Kaune gyvenančių žmonių pranešimus, kad pas kaimynus naktimis nuolat verkia vaikai, vaikų teisių specialistai aptiko tikrą košmarą – girti tėvai buvo taip apleidę du savo vaikus, kad pastarieji buvo išsekę, dehidratuoti, utėlėti ir žaizdoti nuo nepriežiūros. Ypač šokiravo dvejų metų berniuko būklė – vaiko oda buvo nudeginta kažkuo karštu, o nuo nekeistų vystyklų ir išmatų vaikui ne tik nušuto oda, bet jau buvo atsivėrusios žaizdos.

Tokia nepriežiūra – nusikalstama; tai – ne šiaip nuomonė, bet policijos, prokuratūros ir iki šiol bylą nagrinėjančių teismų kompetentingas verdiktas.

Kaimynai neištvėrė vaikų verksmų

Siekiant apsaugoti mažamečius, jų tėvams iškelta baudžiamoji byla nagrinėjama neviešai, tačiau ir iš dalinai prieinamos medžiagos matomas tėvų aplaidumas ir abejingumas savo atžaloms gali šokiruoti. Bylos duomenimis, jau ne kartą su vaikų teisių specialistais reikalų turėję sugyventiniai į teisėsaugos akiratį pakliuvo 2019 m. sausio pabaigoje, kai viename Kauno daugiaubutyje gyvenę žmonės dėl nesiliaujančio vaikų verkimo iškvietė Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyriaus pareigūnus.

Pas kaimynus apsilankę specialistai aptiko itin nemalonų vaizdą – namuose didžiulė netvarka ir smarvė, buvo pilna alkoholio, tėvo nėjo pažadinti, o motinai nustatytas net puspenktos promilės girtumas.

Namuose taip pat rasti tuomet dvejų metų berniukas ir ketverių metų mergaitė. Abiejų vaikų būklė buvo apverktina – mažamečiai buvo neprausti, nepavalgę, apėję utėlėmis, berniukas vienu metu sirgo bronchitu, buvo išbertas dėl utėlių ir kontaktinio dermatito, dėl nekeistų vystyklų ir neplautų išmatų vaiko kirkšnys buvo iššutusios ir su jau atsivėrusiomis žaizdomis, o vaiko organus kamavo skausmingas uždegimas. Kiek vyresnė mergaitė taip pat sirgo ūminiu faringitu, turėjo iššutusias kirkšnis ir kitas brolį kamavusias problemas.

Kaip paaiškėjo, begirtaudami tėvai kažkuriuo metu buvo apdeginę sūnų – ant vaiko dešinės šlaunies rasti nudegimai, kuriuos buvo galima padaryti tik karštu daiktu.

Atvykus pareigūnams išjungdavo šviesas

Kaip paaiškėjo, beveik savaitė prieš apsilankant vaikų teisių specialistams vienas iš kaimynų buvo iškvietęs policijos pareigūnus, tačiau tuomet girtaujantys tėvai tiesiog išjungė namuose šviesas ir apsimetė, kad bute nieko nėra.

Kai galiausiai vaikų teisių specialistai prisibeldė į šeimos duris, tėvai buvo girtutėliai. Iškvietus policijos pareigūnus, motinai buvo nustatytas 4,49 promilės girtumas, o tėvo apskritai nėjo pažadinti. Abu vaikai buvo išgabenti į skubiosios pagalbos skyrių, kuriame medikų laukė nemažai darbo. „Berniuko kojos po kombinezonu aplipę išmatomis, nuo kurių atsiradę žaizdos ant kojų, vaikas rodė, kad jam „popa“, užpakaliukas iššutęs, žaizdotas ir išbertas“, – tokios aplinkybės nurodomos tarnybiniame pranešime.

Ant vaiko šlaunies taip pat buvo dvi nudegimų žaizdos, dėl kurių mažametis ligoninėje praleido kelias savaites.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba teismui nurodė, kad vaikai iš šios šeimos buvo paimti jau trečią kartą, tačiau tėvai prieš tai matomai išvadų nepadarė.

Permaininga šeima

Iš bylos medžiagos aiškėja, kad tragiškai vaikais nesirūpinę kauniečiai buvo gan permaininga šeima – vaikai jau prieš tai du kartus buvo paimti iš šeimos, tačiau tėvai sugebėjo atgauti teises į vaikų globą.

2014 m. spalį tėvai neteko teisės globoti dukrą dėl socialinių įgūdžių stokos, netinkamos vaikų priežiūros ir piktnaudžiavimo alkoholiu, tačiau 2015 m. birželį dukra buvo grąžinta kauniečiams „įvykus teigiamiems pokyčiams“. 2018 metais iš šeimos buvo paimti jau dukra ir sūnus, kadangi motina, kelis kartus apsilankius socialiniams darbuotojams, buvo gerokai apgirtusi. Bet 2019 m. sausio 2 d. vaikai vėl buvo grąžinti šeimai.

Permainingai kauniečiai elgėsi ir jiems iškeltos bylos metu – praėjusį kovą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose sugyventiniai buvo nuteisti už sistemingą vaikų nepriežiūrą, abiem skirtos lygtinės 1 metų 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, uždrausta vartoti alkoholį. Tačiau abu nuteistieji apskundė nuosprendį Kauno apygardos teismui.

Anot tėvų, jie nuteisti nepagrįstai – esą nėra jokių įrodymų, kad vaikai buvo neprižiūrėti ar apleisti, nepamaitinti ar priversti stebėti, kaip tėvai girtauja. Tačiau šią savaitę teismas atmetė kauniečių skundą – anot teisėjų, gausybė surinktų įkalčių ir ankstesnė tėvų istorija byloja, kad vaikais buvo nusikalstamai nesirūpinama.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite