Angle down Atgal

Kaune Lietuvos, Estijos vyriausybių vadovės aptarė bendradarbiavimo, migracijos klausimus

Kaune Lietuvos ir Estijos vyriausybių vadovės – Ingrida Šimonytė ir Kaja Kallas (Kaja Kalas) – aptarė tarpusavio bendradarbiavimo, migracijos klausimus, penktadienį pranešė Vyriausybė.

Anot jos, į tradicinį neformalų Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikimą buvo pakviestas ir Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinis, tačiau dėl Latvijoje skelbiamos ekstremalios situacijos dėl koronaviruso jis atvykti negalėjo.

Vyriausybės teigimu, susitikime premjerės aptarė aktualiausius Baltijos valstybėms klausimus, tarėsi, kaip stiprinti Baltijos šalių bendradarbiavimą, taip pat pasikeitė nuomonėmis apie COVID-19 pandemijos valdymą ir vakcinavimo būtinumą.

„Lietuvos ir Estijos premjerės tarėsi, kaip dar efektyviau koordinuoti šalių pozicijas tarptautinės darbotvarkės klausimais, stiprinti šalių bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros ir kitose srityse“, – nurodoma pranešime.

Be kita ko, vyriausybių vadovės kalbėjosi apie Baltarusijos režimo sukeltos nelegalios migracijos grėsmes.

Pagal neformalią programą I. Šimonytė ir K. Kallas apsilankė Pažaislio vienuolyne, apžiūrėjo Kauno senamiestį, lankėsi Europos kultūros sostinės 2022-ųjų biure, čia joms buvo pristatyta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa.

Taip pat, premjerės apsilankė „Art Deco“ muziejuje.

 Formalus Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikimas planuojamas gruodžio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite