Angle down Atgal

„Kaunas Zoo“ šiauliečius nardins į nuostabiąją... tuštybę

Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS’24 jau ateinantį antradienį, lapkričio 19 dieną, įspūdingu Kauno šokio teatro „Aura“ spektakliu „Kaunas Zoo“ šiauliečius panardins į tviskantį grožio, mados kulto, prabangos siekimo ir, atrodytų, pusdievių pasaulį, kuriame gyvena aukštesnioji rasė.

Dūmai ir auksas, charizmatiški ir nepriekaištingi šokėjų kūnai, preciziškai tikslūs judesiai, prabanga dvelkiantys kostiumai (ach, Niujorkas, Paryžius!), podiumo šviesos, čia ir dabar gyvai grojanti muzika sukuria pritrenkiantį reginį, imituojantį dieviškąjį grožį.

Ir tuomet, anot teatrologės Deimantės Dementavičiūtės-Stankuvienės, „lyg būtum gavęs stiprų antausį, pradedi save lyginti su šokėjų įkūnijamais personažais. Pasijunti provincialus, kažkoks apsileidęs, tarsi kažką nuvylęs, lyg labiau būtum koks gyvūnas nei tos scenoje išdidžiai žengiančios būtybės, kurias galima būtų pavadinti tikraisiais žmonėmis“.

„Kaunas Zoo“ tiesiogiai studijuoja įvaizdžius: kas yra žvaigždžių kultas, kas yra žvaigždės, kaip jos gimsta ir miršta, kaip tai susiję su politika ir ekonomika ir apskritai žmogaus egzistencija, kokias problemas sukelia gyvenimas su kaukėmis, iškreipiančiomis altruistišką, jautrią ir sąžiningą žmogišką prigimtį. Scenoje personažai gyvena tokį gyvenimą, lyg kasdien dalyvautų konkurencinėje kovoje, siekia pranokti kitus, būti žavūs, lyderiaujantys, nes, kitaip mąstydamas, iškrisi iš žaidimo.

„Spektaklis perspėja, kad grožis gali tapti tokiu pat ginklu, kaip kalavijas ar šautuvas. Jis gali padėti sukurti tobulesnę žmonijos rasę, tačiau, patekęs į netinkamas rankas, gali nuvesti ne amžinybės, o tuštybės link. Pastaroji scenoje veriasi kartu su veikėjų skylančiomis kaukėmis, apnuoginančiomis instinktų valdomą gyvulišką elgseną. Aukso blizgesys virsta purvu zoologijos sode įkalintų gyvūnų narvuose“, – sako Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė.

Originali Birutės Letukaitės choreografija, Vladimiro Šerstabojevo kuriama šviesų žaismė, įspūdingi, prabanga alsuojantys Kristinos Čyžiūtės kostiumai, improvizacinės muzikos grupės „Kaunas Zoo“ gyvai atliekama muzika, preciziški šokėjų judesiai ir labai drąsi tuštybės tema gali įkvėpti, gali supykdyti, tačiau nepaliks abejingų.

Žvaigždžių pasaulio temą įžiebs jau šiandien, lapkričio 15 dieną, Šiaulių dailės galerijoje pristatoma niujorkietės Ievos Mediodios paroda „IEVA MEDIODIA / IŠ NIUJORKO Į 90-ųjų VILNIŲ“, praturtinta superžvaigždės Nancie Naive singlu „Ambitious“.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite