Angle down Atgal

Kasmetinis socialinis projektas „Palikta kava“ vėl stebino anykštėnų vaikus

Projekto „Palikta kava“ Anykščiuose pristatinėti jau nebereikia – ketverius metus iš eilės nepasiturintiems aukojama kava tapo miesto gyventojų ir svečių vertinama tradicija. Socialinės akcijos metu kuomet pirkdamas vieną kavos puodelį, kitą gali padovanoti jo neišgalinčiam įsigyti žmogui.

Šįkart, akcija yra skiriama vaikų globos namų auklėtiniams. O kaip teigė akcijos pradininkas „Coffee hill Anykščiai“ vadovas Gytis Šapoka, nustebinti mažuosius ne tik smagu, bet ir verta. Idėjos iniciatoriaus nuomone, geri darbai – sugrįžta su kaupu. O kasmet prie iniciatyvos prisideda vis daugiau žmonių. Šie metai puikus pavyzdys – vaikai buvo vaišinami ne tik kakava, desertais, bet galėjo pasidžiaugti Kalėdų senelio vizitu, sudalyvauti spektaklyje ir išbandyti kitas pramogas. „Ši iniciatyva mums labai artima, vos atvėrę kavinės duris su ja startavome: vaišinome senolius, organizavome pasisėdėjimus jiems. Po kelerių metų, programą sugalvojome vaikams. Tai jau antras kartas, kuomet į Anykščių kultūros centre esančią kavinę kviečiame mažuosius.

Šįmet vaikų iš Anykščių socialinės gerovės centras, Jokūbavos šeimynos ir Raguvėlės vaikų dienos centro laukė ir išskirtinė programa: buvo vaišinamasi desertais ir kakava, atkeliavo Kalėdų senelis, buvo rodomas spektaklis vaikams „Mes“, o po vis to – laukė smagi kelionė kalėdiniu traukinuku. Už šias smagias veiklas esame dėkingi Anykščių kultūros centrui ir jo vadovei Dijanai Petrokaitei bei Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrui aktyviai prisidedantiems prie vaikų svajonių išpildymo“, - dėstė G. Šapoka.

Kavinės bendrasavininkės teigimu, akcija – sėkminga. Todėl kaip ir kiekvienais metais Marija Pinkutė-Šapokienė ragina prisidėti ir aktyviai dalyvauti. Be to, kaip ji pati sako, investicija – menka, o rezultatas neišmatuojamas - vaikų spindinčios akys. „Per nepilną pusmetį suaukota per šešiasdešimt kavų. Jas pavertėme kakavomis ir arbatomis. Be to, tai jau savotiška tradicija, kurios pastoviems kavinės svečiams pristatinėti net nereikia: anykštėnai noriai dalyvauja ir džiaugiasi akcijos rezultatais. Štai ir sekmadienį susirinkusių vaikų šypsenos yra puikus įrodymas, kodėl reikia paaukoti kelis eurus. Tiesa, užsikrėsti šiuo pavyzdžiu kviečiu ir kitas įmones. Kartu galime nuveikti daugiau, o skleisti džiugesį – verta“, – kvietė Marija Pinkutė-Šapokienė.

Parengė: Austėja Matusaitė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite