Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos informacija ir nuotraukos
Angle down Atgal

Kas sieja Romeo, Džiuljetą ir grafą Drakulą?

Nauji mokslo metai Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijoje prasidėjo darbingai. Per vasarą nepamiršdami „Erasmus+“ projekto „Read more – be more“ tikslų, mokiniai savarankiškai ir kartu su tėvais skaitė knygas, o grįžę į mokyklą sudalyvavo nuotaikingose Skaitymo varžytuvėse. Jose buvo atliekamos linksmos skaitymo užduotys, pristatyti vasaros skaitiniai. Nusprendėme tokias varžytuves rengti kas sezoną, nes entuziazmas ir gera nuotaika užkrėtė visus dalyvius.

Pastangų ir kūrybiškumo taip pat pareikalavo pasiruošimas dvikalbiam mini spektakliui „Romeo ir Džuljeta“, kurį parodėme rugsėjo pabaigoje nuvykę į projekto partnerių mokyklą Stoilesti miestelyje Rumunijoje. Šįkart, pasitelkdami teatrą, mokiniai rumunai, lietuviai, lenkai ir turkai susirinko pristatyti visiems žinomų autorių knygas (Šekspyro, brolių Grimų, liaudies pasakas).

Nuoširdus bendravimas, nauji draugai, pažintis su rumunų kultūra, istorija ir nuostabia gamta, nepamirštama pažintis su rašytojo B. Stoukerio išgarsintu grafu Drakula (apsilankėme jo pilyje) – tai tik keletas susižavėjimo vertų dalykų, kuriuos teko patirti. Puikias patirtis atspindi projekto dalyvių mintys: „Daug sužinojau apie Rumuniją, jos kultūrą ir papročius, vaidindama spektaklyje tapau drąsesnė“, „Buvo įdomu pamatyti, kaip vaikai mokosi Rumunijoje, stebėti kitos kultūros žmones“, „Patobulinau savo anglų kalbos įgūdžius, susiradau naujų draugų“, „Projekto veiklos davė galimybę pamatyti kitokią šalį, praplėsti akiratį.“

Pasidalinti skaitymo džiaugsmu, atverti draugystės horizontus, drąsiai save išbandyti, pažinti pasaulį – būti daugiau – puiki šio projekto misija išties išsipildė.

Projektas tęsiasi, įtraukdamas naujus dalyvius ir pasiūlydamas naujų iššūkių – lapkričio mėnesį grupelė knygos mylėtojų vyks į Lenkiją, kur suplanuotos projekto veiklos užbaigs gražų poros metų bendradarbiavimą, tad mokiniai toliau tęsia draugystę su knygomis ir nekantriai laukia kito susitikimo.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite