Angle down Atgal

Karjeros ir profesijų diena Rietavo gimnazijoje

Sausio 7 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko ugdymas kitaip – Karjeros ir profesijų diena. Iš pat ryto į rinkosi svečiai iš Rietavo įmonių, aukštųjų mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų atstovai. Svečiai vedė 1 ir 2 pamokas I – IV gimnazijos klasių mokiniams.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie profesijas?“, žiūrėjo filmus apie karjeros pasirinkimą ir profesijas, atliko užduotis, klausėsi paskaitos apie pirmąją pagalbą, kurią vedė instruktorė L. Krasauskienė. Vėliau šie mokiniai išvyko į įmones: apsilankė Turizmo ir verslo informacijos centre, kur sužinojo, kokios paklausiausios profesijos verslo srityje bus reikalingos ateityje. Lankėsi ir gaisrinėje, susipažino su ugniagesio darbu.

Domėjosi, kokių profesijų žmonės dirba fabrikuose „Rietuva“, „Šiloporas“. Apie ekologiją kalbėjo su darbuotojais, dirbančiais atliekų surinkimo aikštelėje. Lankėsi Oginskių kultūros istorijos muziejuje, kur apie muziejininko profesiją kalbėjo specialistė A. Gečienė.

Po dviejų pamokų I-IV gimn. klasių mokiniams sporto salėje vyko Karjeros dienos mugė. Svečiai pristatė profesijų programas. Mokiniai bendravo su dėstytojais ir studentais, kalbėjosi apie dominančias studijas. Šiemet dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Šiaulių universiteto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos valstybinės kolegijos, „BAA Training“ aviacijos akademijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Klaipėdos laivininkų kolegijos atstovai.

Po mugės ugdymo įstaigų dėstytojai, studentai kabinetuose skaitė mokiniams paskaitas. Lektoriai pateikė informaciją apie studijas, vedė praktinius užsiėmimus. Mokiniai noriai bendravo, domėjosi profesijomis ir studijų programomis.

Po renginio visi mokiniai grįžo į klases, susitiko su klasių vadovais, pasidalijo savo įspūdžiais ir parašė refleksiją. Karjeros ir profesijų dieną organizavo mokytojai G. Šaulienė, J. Šiaudvytienė, A. Rupšienė ir V. Ruškys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite