Angle down Atgal

Kariuomenės išminuotojams – darbymetis Suvalkijoje

Rudens pradžia Lietuvos kariuomenės J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojams tapo didžiuliu darbymečiu Suvalkijoje. Šios savaitės pradžioje Kaune dislokuoto bataliono kariai į mūsų kraštą buvo kviečiami net septynis kartus: dukart antradienį ir penkis kartus pirmadienį.

Antradienį perpiet Daržininkų kaimo (Vilkaviškio r. sav.) teritorijoje, prie vieno kaimo kelio, buvo rastos dvi 82 mm minosvaidžio minos. Jas išminuotojai sunaikino vietoje. Tą pačią dieną jau po pietų, 14.28 val., gavus vietos gyventojo pranešimą planas „Skydas“ buvo įvestas ir Matuliškių kaime. Čia kaimo gyventojas rado 75 mm karo laikų granatą, kurią kariuomenės išminuotojai irgi sunaikino vietoje.

Vykstant intensyviems rudens žemės dirbimo darbams, pavojingų karo laikų sprogmenų pirmadienį buvo rasta Karalkrėslio, Užbalių, Dotamų kaimų teritorijoje ir prie Virbalio esančiame Laukų kaime. Be to, pirmadienį perpiet 2-ojo pasaulinio karo laikų 76 mm artilerijos sviedinys be sprogdiklio ir sprogstamosios medžiagos buvo rastas ir Vilkaviškyje, Šiaurės gatvės pradžioje.

Dalį pavojingų sprogmenų išminuotojai sunaikino tose vietose, kur jie buvo rasti, o kitus išvežė sunaikinti į kariuomenės poligoną ar netoliese esančius sąvartynus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite