VIKO MTF visi fotografavosi namuose.
Angle down Atgal

Karantino pasekmės – VIKO MTF menai iš namų!

Į socialinę atsakomybę orientuota Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto (VIKO MTF) bendruomenė prasidėjus karantinui kviečia visus stebėti kaip studentai įveikia nuotolinio mokymosi iššūkius, geba kūrybiškai pristatyti užduotis, praskaidrindami kiekvieną dieną. Tikime, kad dirbantiems menas padės neprarasti optimizmo, nepasiduoti niūrioms nuotaikoms, o susirgusiems padės greičiau pasveikti. Kviečiame žiūrėti pasirodymus nuo „gero ryto užtaiso“, emocingų kūrinių dienai iki ramių vakaro pasirodymų. Kiekvienai dienai po naują kūrinį: su viltimi, kad būsime stiprūs ir vėl susitikę galėsime bendrauti nevirtualioje erdvėje, būti kartu, dalintis savo mintimis, susitikti paskaitose, repeticijose, renginiuose, apsikabinti.

Labas rytas su menais!
Labas rytas su menais!

Karantino pasekmės – muzika skamba iš namų

Šį pavasarį aplink Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetą nesigirdi šurmulio, nevyksta paskaitos ir repeticijos, neatvyksta žingeidžių mokinių patirti kūrybos džiaugsmo į edukacines pamokas, neplūsta bendruomenė ir socialiniai partneriai į koncertus. Šalia miško įsikūrusiame pastate tuštuma, girdisi tik pavasarinės paukščių giesmės, retsykiais užklysta stirnos. Karantinas.

Tačiau kūrybiško fakulteto studentai ir karantino laikotarpiu yra kūrybiški, leidžiantys mėgautis naujais meniniais pasirodymais internetinėje erdvėje. Pasak Edukacinių programų koordinatorės dr. Ingos Kepalienės, šiuo laikotarpiu ypač svarbu išlaikyti ryšį su socialiniais partneriais, bendruomene. Daugeliui tapo įpročiu lankytis VIKO MTF studentų ir dėstytojų organizuojamose koncertuose, meniniuose pasirodymuose, edukacinėse dirbtuvėse, paskaitose visuomenei ir taip parasmingiau leisti laisvalaikį, taigi šiandien vėl smagu, nors ir per nuotolį matyti kūrybine prasme paūgėjusius studentus, dalyvauti virtualiuose koncertuose, balsuoti už patikusius pasirodymus.

Mintis praskaidrinti nuotaiką ir suteikti galimybę studentams tobulėti kilo VIKO Scenos meno katedros vedėjai doc. Eglei Juozapaitienei, lektoriams Daliai Babilaitei-Abarei, Audriui Rubežiui. Jiems užsiminus, kad studentai galėtų atlikti muzikinį kūrinį: susikurti įvaizdį, pasirinkti dainą iš miuziklo, sukurti siužetą, jį nufilmuoti ir pasidalinti su mumis internetinėse erdvėse, gauname daug įrašų, kurie vis aukštesnio meninio lygio.

Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus komanda sukūrė grojaraštį pavadinimu „Karantino pasekmės“ https://www.youtube.com/playlist?list=PLrmjFEcoCoZG7wmfffGDmC7WflGXBB2Vm

Studentai įsijautė ir pradėjo kurti kuo įdomesnius, nuotaikingesnius pasirodymus, tai tapo tarsi karantininės lenktynės tarp studentų. Kai kurie studentai netgi pradėjo kurti muzikinius klipus.

Vyksta ir koncertai iš namų. Kviečiame žiūrėti MZ18 pianisčių-koncertmeisterių koncertą „Linkėjimai iš Brodvėjaus“, lektorė - Nijolė Baranauskaitė-Matukonienė.

Įveikūs nuotolinio mokymosi iššūkius, stebėdama kūrybingus studentų pasirodymus, susitelkusią bendruomenę, VIKO MTF dekanė dr. Birutė Žygaitienė tiki, kad semestrą sklandžiai baigsime nuotoliniu būdu ir kaip ir kiekvienoje, net ir labai sudėtingoje situacijoje, įgausime patirties ir išliksime bendradarbiaujanti bendruomenė ir vėl, pasibaigus karantinui, galėsime kviesti į kūrybines edukacijas ir muzikinius pasirodymus. Labai visų pasiilgome.

Edukacines programas VIKO MTF keičia kaukių dalinimo akcijos

Susidūrus su šiandienos iššūkiais, paskelbus COVID-19 pandemiją ir pradėjus trūkti apsaugos priemonių, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto (MTF) praktikų centro vadovė Gražina Skripkienė su kolegėmis Rasa Laurinavičiene, Giedre Zupkaityte ir Danute Stravinskiene pradėjo siūti medžiagines apsaugines veido kaukes. Ši iniciatyva padėjo pasirūpinti fakulteto darbuotojų ir studentų saugumu kovojant su koronavirusu. Šiomis dovanomis ypač džiaugėsi iš įvairių šalių pagal Erasmus+ programą į Vilniaus kolegiją studijuoti atvykę studentai. Pasiūta ir išdalinta daugiau nei 200 daugkartinių kaukių, pasidalinta iškarpa, kad kiekvienas kūrybiško fakulteto atstovas galėtų pasisiūti kaukę. Spalvotos kaukės pasirūpina nors šiek tiek pralinksmino ir suteikė saugumo jausmą mūsų svečiams – studentams iš užsienio šalių, kurie liko karantino metu Lietuvoje.

Likite visi namuose, nepamirškite dėvėti kaukių ir kitų apsauginių priemonių.

Daugiau studentų pasirodymų:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLrmjFEcoCoZG7wmfffGDmC7WflGXBB2Vm

dr. Birutė Žygaitienė, dr. Inga Kepalienė, Vilniaus kolegija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite