Angle down Atgal

Karantinas griauna tradicijas: perkeliami Gatvės muzikos dienos bei Muziejų nakties renginiai

Tradicija tapę, kaip įprasta vykstantys gegužės mėnesio pabaigoje, Gatvės muzikos dienos ir Muziejų naktų renginiai šiais metais dėl paskelbto karantino turi būti nukeliami.

Unikalus festivalis – Gatvės muzikos diena kasmet vyksta jau nuo 2007-ųjų. Ją sugalvojo ir pradėjo muzikantas Andrius Mamontovas, prieš daugiau nei dešimt metų draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti laukan ir groti sostinės gatvėse. Vėliau šis renginys išplito po visą šalį. Lietuvos miestuose profesionalūs muzikantai ir mėgėjai visą dieną koncertuoja miesto gatvėse, rengiami įvairūs pasirodymai. Šiemet Gatvės muzikos diena turėjusi vykti gegužės 16 dieną savo tiklios renginio datos dar neturi. Gatvės muzikos dienos Vilniuje koordinatorės teigimu renginys nukeltas neterminuotam laikui, apie naują datą bus pranešama: „Bandysime GMD perkelti į kitą datą, šiuo metu esame nusimatę Liepos 18d., tik dar negalime nieko patvirtinti, nes Vilniaus m. savivaldybė karantino metu nedaro posėdžių dėl renginių ir negali man patvirtinti šitos datos“.

Gatvės muzikos diena Šiauliuose
Gatvės muzikos diena Šiauliuose

Dienos garsus keičia naktinės veiklos – „Europos muziejų naktis“. Deja, šiemet renginių laukia vienodas likimas, muziejai ateinančio šeštadienio naktį durų atveri negalės. Tarptautinės muziejų dienos proga, nuo 2005 metų, vykstantis renginys keičia savo datą. Lietuvos muziejų asociacija teikia informaciją, kad Europos muziejų nakties gegužės 16 dienos renginiai perkelti į lapkričio 14 dieną. „Europos muziejų nakties 2020 m. akcija, kuri pagal planą turėjo vykti š. m. gegužės 16 d., pagrindinių jos iniciatorių – Prancūzijos kultūros ministerijos ir partnerių ICOM bei ET – sprendimu dėl koronaviruso COVID 19 pandemijos yra perkelta į 2020 m. lapkričio 14 d.“, – teigiama pranešime.

Kviečiame prisiminti jau įvykusius Gatvės muzikos dienos renginius:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite