Angle down Atgal

Kaltinimų sulaukęs „Atlantas“ ketina kovoti iki pabaigos

Ar kitąmet Klaipėdos „Atlantą“ pamatysime Lietuvos futbolo žemėlapyje, parodys laikas. Dėl komandai mestų kaltinimų savininkas Vidas Adomaitis pasiduoti neketina. Tačiau net ir triumfo atveju uostamiesčio ekipos lauktų kitas galvos skausmas - po Naujųjų tektų burti komandą iš naujo.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad Lietuvos futbolo federacija (LFF) šio mėnesio pradžioje surengtoje spaudos konferencijoje dviem pajūrio klubams - „Atlantui“ ir „Palangai“ - metė rimtus kaltinimus dėl nelegalių veiksmų lažybose, manipuliacijų rungtynėmis ir jų rezultatais.

„Kartu sudėjus, šį sezoną vien iš šių klubų gavome 17 raportų apie galimai sutartas rungtynes. Klubai buvo supažindinti su esama situacija. Vienas iš šių klubų - Klaipėdos „Atlantas“ - buvo nubaustas 30 tūkstančių eurų bauda. Penkiems šio klubo žaidėjams buvo skirtos sankcijos - diskvalifikacija nuo 6 iki 12 mėnesių bei piniginės baudos. „Atlantas“ kitą sezoną negalės dalyvauti aukštesniame nei II lygos čempionate“, - tąkart spaudos konferencijoje sakė LFF generalinis direktorius Edgaras Stankevičius.

„Atlantas“ į tokį sprendimą jau sureagavo ir pateikė apeliaciją. Pasak V. Adomaičio, viltis sulaukti teigiamo atsakymo išlieka, tačiau rusena mintis kreiptis į Tarptautinį sporto arbitražo teismą.

„Jeigu visiškai netikėtume, turbūt ir apeliacijos būtume neteikę. Ar tikėtis, kad pati federacija susimąstys? Kol kas teisėjas yra laikas, kuris ir atsakys į klausimą. Federacija kalbasi tiek, kiek kažkada savo poziciją išdėstė. Dabar mūsų kalba yra teisinė, popierinė. Sprendimą priėmė federacija, ne A lyga. Tokios pozicijos ir laikomės.

Dabar spręs, ar mūsų pateiktas skundas atitinka jų nuostatus, kitus aktus. Jeigu skundas atitiks reikalavimus, tikėtina, kad bus paskirta skundo nagrinėjimo data. Tenka apsišarvuoti kantrybe. Faktas tas, kad klubas yra įstumtas į sunkią ir keblią situaciją. Jeigu nutiks taip, kad apeliacija bus atmesta, neatmetame galimybės kreiptis į Tarptautinį sporto arbitražo teismą. Tačiau tai būtų paskutinis žingsnis, jeigu viskas klubui susiklostytų nepalankiai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė V. Adomaitis.

Jo teigimu, šioje situacijoje galimi scenarijai nuo blogiausio iki geriausio. Daugiau aiškumo turėtų atsirasti kitą savaitę, mat suplanuotas susitikimas su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku ir LFF atstovais.

„Žiūrėsime, kokios pozicijos bus laikomasi. Kažką prognozuoti yra sudėtinga“, - teigė V. Adomaitis.

Pasak klubo savininko, po šio sezono kone visų žaidėjų sutartys baigė galioti, tad net ir sulaukus palankaus verdikto po Naujųjų metų „Atlantui“ veikiausiai tektų formuoti komandą iš naujo.

„Kol kas turime daug neatsakytų klausimų. Daug priklausys nuo to, kokį sprendimą priims Apeliacinis komitetas“, - sakė V. Adomaitis.

Šį sezoną A lygoje „Atlantas“ užbaigė šeštoje turnyro lentelės vietoje. Klubas aplenkė „Palangą“ ir Kauno „Stumbrą„. Pastarasis dėl finansinių problemų kovą baigė sezono viduryje, tad iki čempionato pabaigos komandai buvo įrašomi techniniai pralaimėjimai.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite