Angle down Atgal

Kaltanėnų miestelio gyventojai mokėsi kompiuterinio raštingumo

Šiuolaikinės skaitmeninės technologijos šiais laikais labai sparčiai tobulėja, todėl išmokti jomis naudotis yra tiesiog būtina.

2020 m. vasario 18,19,20 d. Kaltanėnų miestelyje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems.
Kaltanėnų seniūno Tomo Rokickio pakviesti į mokymus susirinko 12 miestelio gyventojų, norinčių įgyti naujų ar pagilinti minimalias turimas žinias kaip naudotis kompiuteriu. Pirma mokymų diena visada padeda įvardinti vyresnių žmonių baimes, kad nepavyks, nieko nesupras, tačiau perpratę išmaniąsias technologijas žmonės supranta, kad baimintasi be reikalo – vien pasiryžę pradėti mokytis jie jau įveikė savo baimes. Pateikta mokomąja medžiaga naudotis labai patogu, nes ji prieinama virtualioje aplinkoje, ją galima parsisiųsti į savo išmanųjį įrenginį ar atsispausdinti. Ši medžiaga yra orientuota į kasdieniniame gyvenime reikalingus kompiuterinio raštingumo įgūdžius. Mokymų dalyviai mokėsi susikurti ir naudotis el. paštu, kurti nesudėtingus tekstus, išsaugoti dokumentus ir jais dalintis. Išmoko susirasti juos dominančią informaciją internete. Taip pat buvo apžvelgta registracija internetu pas gydytoją, e. sveikatos, e. paslaugų svetainės, saugus naršymas internete ir kt.
Mokymų dalyviai stropiai atliko visas užduotis. Pasibaigus mokymams visiems išlaikiusiems testą dalyviams įteikti pažymėjimai. Džiaugiamės, kad vykdant tokius mokymus prisidedame prie skaitmeninės atskirties mažinimo Švenčionių rajone. Juk įgijus žinių ir įgūdžių kaip naudotis kompiuteriu, dalyviams bus lengviau juo pritaikyti kasdieniniame gyvenime.
Mokymus vedė lektorė, Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė.
Nuoširdžiai dėkoju dalyviams už pozityvias mintis. Atėję ir naudotis kompiuteriu išmokę Kaltanėnų miestelio gyventojai jau drąsiai pareiškė norą tęsti mokymus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite