Angle down Atgal

Kaliforniją talžo vieni didžiausių gaisrų istorijoje: žmonės vos spėja evakuotis (vaizdo įrašas)

Kalifornijos gubernatorius Gavin Newsom valstijos mastu paskelbė nepaprastąją padėtį po to, kai per ją toliau plinta smarkių vėjų skatinami gaisrai.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba (NWS) pranešė apie galingą vėtrą, kuri regione sukuria potencialiai istoriniam gaisrui palankias orų sąlygas.

Daugiau nei 180 000 žmonių įsakyta palikti savo namus, o keliai aplink Santa Rosa, į šiaurę nuo San Francisko, yra užtvindyti nuo liepsnų bėgančių gyventojų.

Nevaldomi gaisrai pavojų kelia dešimtims tūkstančių namų.

Didžiausi valstijos istorijoje elektros tiekimo sutrikimai palietė apie milijoną žmonių.

Pagrindiniai evakuacijos įsakymai paskelbti didžiulėje Sonomos apygardos dalyje, kartu ir Santa Rosa.

Sonomą siaubė „Kincade“ gaisrai, kurie įsiplieskė praėjusį trečiadienį ir degė didesnėje nei 20200 hektarų teritorijoje, jie kilo atokioje vietoje, kur nelygus reljefas ir prieiga prie jo labai sudėtinga. Taip pat liepsnas dar labiau skatino stiprūs vėjai, kurių gūsiai siekė daugiau nei 164 km/val.

Su liepsnomis kovoja apie 3000 žmonių, o gaisrų metu jau yra sunaikinta arba apgadinta apie 400 pastatų, tačiau šis skaičius nuolat auga.

Baiminamasi, kad liepsnos gali kirsti 101 greitkelį ir įžengti į teritorijas, kurios su gaisrais nesusidūrė nuo pat 1940-ųjų.

43 iš 58 Kalifornijos apygardų paskelbti „raudonosios vėliavos“ perspėjimai. Jie informuoja ugniagesių tarnybas, kad vyraujančios sąlygos yra idealios gaisrams įsiplieksti.

Vos kelios sekundės pabėgti

Internete netrūksta šiurpą keliančios vaizdinės medžiagos iš gaisrų siaubiamos Kalifornijos.

Viename jų matyti, kaip panikos apimta šeima svarbiausius daiktus skuba nešti į savo automobilį, kai visai netoliese jų namų dangų temdo gaisro dūmų kamuoliai.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite