Angle down Atgal

Kalendorius žymi, kad gegužės 11-oji – pagarbos mokesčių mokėtojų diena

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Kodėl yra gerbtini tie piliečiai, kurie moka mokesčius? Tokiems sąžiningiems piliečiams net viena metuose diena yra skiriama ir gerbiama.

Su vienu žmogumi prieš kelis metus teko karštai pasiginčyti dėl mokesčių mokiejimo. Tas žmogelis net iki raudonumo įkaito man aiškindamas, kad mokesčių mokėtojai išlaiko daug valdininkų, kurie yra nenusipelnę tokio malonumo.

Taip, galima kai kur ir sutikti. Kiekvienas dirbantysis, gaudamas atlyginimą, nedidelę dalį skiria įvairiems mokesčiams, kuriuos finansų ministerija skiria įvairioms išmokoms. Didžioji dalis surinktų mokesčių yra skiriama įvairioms socialinėms grupėms.

Juk pas mus, kaip ir kiekvienoje valstybėje yra daug senjorų kurie gauna pensijas, yra neįgaliųjų, kuriems reikia mokėti pašalpas, o taip pat ir daug bedarbių, kuriems taip pat reikia skirti tam tikras lėšas.

Čia iškyla klausimas, ar sąžiningai yra paskirstomos lėšos? Labai daug kam užkliūna Seimo nariai, kurių atlyginimai skaičiuojami tūkstančiais. O kur dar visokios papildomos pinigėlių sumos, skiriamos visokioms valdininkų privilegijoms? O dalis seimūnų ir įvairaus rango pareigūnų savo pareigas atlieka nesąžiningai.

O kiek yra tokių darbdavių, kurie moka atlyginimus vokeliuose, kad tik nereikėtų mokėti mokesčių. Mano supratimu, jeigu visi piliečiai būtų sąžiningi ir sąžiningai mokėtų mokesčius, tai visi arba 90 proc. piliečių gyventume gana pasiturinčiai.

Taigi tikrai tokia pagarbos diena reikalinga sąžiningiems mokesčių mokėtojams, bet reikalinga diena ir "pasmerkimo" tiems kurie įvairiais būdais vengia mokėti mokesčius.

O kas gali tiksliai paskaičiuoti, kiek valstybės biudžetas praranda pinigų dėl kontrobandininkų veiklos? Taigi dar reikėtų ir "kontrobandininkų" pasmerkimo dienos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite